Liberec chce získat pozemky pod autobusovým nádražím, aby mohl vybudovat moderní autobusový terminál. Pozemky patří ČSAD Liberec a není jasné, zda je majitel městu prodá. Vimperk žádá o příspěvek z MMR na likvidaci vybydlených domů v sociálně vyloučených lokalitách. Samo město na likvidaci peníze nemá.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Srážka autobusu s tramvají v Plzni

17 lidí bylo zraněno při srážce tramvaje a městského kloubového autobusu v Plzni.

Liberecký kraj pokryla ledovka.

Déšť se při teplotách pod nulou okamžitě měnil v ledovou krustu. Nejhorší byla situace na Liberecku a na Jablonecku.

Led potrápil Krkonoše

Až skoro do poledne si na vysvobození z ledového sevření museli počkat lidé z Malé Úpy v Krkonoších. Jedinou přístupovou cestu do obce pokryla souvislá vrstva ledu a policie ji proto musela uzavřít.

Zítra je 17.listopad - Den boje za svobodu a demokracii, připomínaný na památku událostí roku 1989, kterými začal pád komunistického režimu v Československu.

Lidi při této příležitosti každoročně navštěvují místo, kde se tehdy 17.listopadu režimní policie střetla se studenty - Národní třídu v Praze.

Bourání zchátralých domů v Ústeckém kraji

Města mohou žádat stát o dotaci na zbourání vybydlených domů. Ministerstvo pro místní rozvoj na ně vyčlenilo dalších 130 milionů korun. V prvním kole uspělo s žádostí o příspěvek celkem 21 měst - nejvíc z Ústeckého kraje.

Vimperk chce bourat vybydlené domy

Vimperk má tři vybydlené domy, které chce zbourat. Hyzdí vjezd do města. Žádost o dotaci podá kvůli cenovému limitu jen na první z nich.

Kdo zvýší platy záchranářům?

Osmnáct miliónů korun chybí Záchranné službě v Královéhradeckém kraji na slíbené navýšení tarifních mezd od nového roku.

Drahonice jsou bez uprchlíků

Ministerstvo vnitra je převezlo do areálu v Balkové. tam je teď 45 cizinců. Nejčastěji jde o lidi z Ukrajiny a Vietnamu. Areály v Drahonicích byly správou uprchlických zařízení využívány přes rok. Připravené byly pro 240 lidí. Plné ale nikdy nebyly.

Advent rozsvítí tisíce žárovek ve městech - za statisíce

Řada měst se odívá do svátečního. Napilno teď mají především pracovníci technických služeb měst, kteří zdobí stromy i ulice.

Podchod u pražského hlavního nádraží

O kousek blíž naplnění je projekt podchodu a lávky pro pěší na Hlavním nádraží v Praze. Správa železniční dopravní cesty zažádala o územní rozhodnutí a stavět chce začít do dvou let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD