Revizoři v plzeňské MHD už přestali odpouštět pokuty seniorům. Ti se musí i přesto, že jim bylo 70 let, v MHD prokazovat Plzeňskou kartou. Od ledna do konce října jich revizoři chytili 549. Havlíčkův Brod chce posilovat městskou policii. Město hodlá přijmout čtyři nové strážníky, přibude i nová bezpečnostní kamera.

Obsah dílu

Hedlines

Přehled zpráv

Opakovaných voleb do senátu v Mostě se zřejmě zúčastní většina těch, kteří kandidovali i před více než měsícem

Volby kvůli chybě úředníků mosteckého magistrátu zrušil nejvyšší správní soud. Nové by se měly konat nejpozději začátkem února

Šumava se víc otevře turistům

Alespoň podle dokumentace mezinárodní studie EIA, kterou už vedení parku předalo ministerstvu životního prostředí. Z více než třiceti záměrů na zpřístupnění prošlo bez problémů posouzením vlivu na výskyt tetřeva třináct projektů.

Nehoda zastavila provoz od Želetavy na Moravské Budějovice

vyprošťování trvalo celé dopoledne.

Zařazení rybníků na Třeboňsku do krajinné památkové zóny

Zařazení rybníků na Třeboňsku do krajinné památkové zóny se proměnilo v politický boj. Oblast by se přitom mohla dostat taky na seznam světového dědictví Unesco. Jenže - proti jsou třeba místní rybáři a některé obce.

Trest pro exnáměstka hejtmana

Dvouletý podmíněný trest uložil exnáměstkovi hejtmana Královéhradeckého kraje Rostislavu Všetečkovi odvolací krajský soud. Politik neoprávněně podepsal smlouvu na nákup rentgenů pro nemocnice.

Nefunkční tramvajová zastávka v Praze na Štvanici stojí už rok

Pražský magistrát a policie se dál přou o tramvajovou zastávku na magistrále v Praze na Štvanici. Stojí tam, už rok, v provozu ale není. Podle policie je nebezpečná pro kolem jedoucí řidiče i případné cestující.

Kolaps v Hradci nenastal

Otevření největšího obchodního centra v regionu kolaps v dopravě v Hradci Králové nevyvolalo. Čekali ho kritici dopravního řešení s kruhovým objezdem v centru města.

Revizoři přestávají odpouštět pokuty

Revizoři v plzeňské městské hromadné dopravě už přestali odpouštět pokuty seniorům. Ti se musí i přesto, že jim bylo 70 let a mohou tak jezdit veřejnou dopravou zdarma, ve vozech prokazovat takzvanou Plzeňskou kartou.

Dnes je Den válečných veteránů

Ukončení první světové války slaví po celém světě, v České republice se tento významný den připomíná od roku 2001. Jeho symbolem je květ vlčího máku.

Mikroregiony pomáhají obcím

Sdružování obcí v mikroregionech je významnou pomocí v rozvoji venkova. Členství v těchto dobrovolných svazcích, otevírá i těm nejmenším obcím možnosti pustit se do projektů, které by bez spolupráce s dalšími, byly nad jejich síly.

Strážnici MP posilují své týmy ve třech městech Vysočiny.

Asistenti prevence kriminality by měli působit hlavně v problémových lokalitách.

Do vypuštěné Dokeské zátoky Máchova jezera najely první stroje

Mají vytěžit bahno, kvůli kterému vodu v jezeře každoročně zhoršují sinice. Ještě než začnou bagry bahno ze zátoky vyvážet, je zapotřebí z něj dostat zbytky vody.

Stát převzal unikátní kolesový remorkér Beskydy.

Ředitelství vodních cest za něj soukromému majiteli zaplatilo asi deset miliónů. Remorkér je jediný, který dokáže přetahovat lodě přes sušší místa.

Lodní doprava na Dalešické přehradě má nového provozovatele

Původní předčasně odchází, vypověděl smlouvu ještě 3 měsíce před jejím vypršením. Nový provozovatel chce lodní dopravu oživit. Dnes například zorganizoval svatomartinskou plavbu.

Nejkrásnější nádraží v Česku

V Mimoni na Českolipsku mají nejkrásnější nádraží v Česku - obstálo v konkurenci dalších 28-ti nominovaných. O vítězi rozhodli lidé v hlasování - letos se jich zúčastnilo na 6 tisíc. Soutěž se konala už podesáté, loni zvítězilo novojičínské nádraží.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD