Lyžařský areál Ještěd změní provozovatele. Město chce podepsat dlouhodobou nájemní smlouvu se slovenskou firmou TMR, která má převzít sjezdovky, lanovky i pozemky, které patří městu Liberec. Nemocnice Pardubického kraje mají velký problém s dlužníky – cizinci. Dluží již půl milionu a dluh stále stoupá.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Město Liberec chce zatraktivnit areál ve Vesci.

Ten vznikl v roce 2009 v souvislosti s lyžařským šampionátem, potýká se ale s nedostatkem sněhu. Asfaltové trati proto využívají hlavně inlinisté a cyklisté. Vedení města sem chce nalákat celé rodiny.

Bezmála po půl roce končí opravy na hlavním silničním tahu z Jihlavy na Znojmo.

Dvacetikilometrový úsek, v létě hojně využívaný pro cesty na dovolenou do Chorvatska, dostal nový povrch.

Lidé z Lešan a okolí protestují proti kamenolomu

Ten má vzniknout na kopci v jejich sousedství. Bojí se nárůstu hluku, prachu i dopravy. 800 jich proto už podepsalo petici. Firma se brání, že by mělo jít o šetrnou těžbu. Čeká na povolení ministerstva životního prostředí a báňského úřadu.

Nemocnicím pardubického kraje dluží cizinci půl milionu korun

Celorepublikově jdou dluhy cizinců v nemocnicích do desítek milionů korun. Problémem se ale zabývá každá nemocnice zvlášť, na vládní úrovni se neřeší.

Pardubická radnice chce koupit spalovnu

Pardubická radnice se chystá koupit odstavenou spalovnu v Rybitví. Chce tak zabránit její modernizaci. Cena 35 milionů korun se zdá zastupitelům příliš vysoká.

Zpomalení dopravy v Jindřichově Hradci

V centru a v některých rezidenčních čtvrtích začaly platit zóny s rychlostí omezenou na 30 kilometrů za hodinu, k tomu navíc byla na křižovatkách zavedena přednost zprava.

Nadační fond Klíček v prostorách pražské nemocnice Motol končí.

Celkem 4 místnosti, ve kterých poskytoval ubytování a podporu rodičům, jejichž děti se tam léčí, k dnešku musel vyklidit.

Sněžka bez lanovky

Lanovka na Sněžku ode dneška nejezdí. Kvůli nezbytné údržbě před zimou budou muset turisti déle až do prosince stoupat nahoru po svých.

Přemnožená divoká prasata v Plzni

Přemnožená divoká prasata jsou postrachem obyvatel plzeňských čtvrtí Valcha a Litice.

Kampaň za duševní zdraví

Studenti gymnázia Evolution v Praze připravují kampaň na podporu duševního zdraví. Chtějí zvýšit povědomí o psychických problémech jako je například deprese nebo syndrom vyhoření. Spolupráci navázali s Národním ústavem duševního zdraví, který chtějí vybra

Sezona na hradech a zámcích je u konce

Jen v Plzeňském kraji navštívilo památky čtvrt milionu lidí. Návštěvnost se zvyšuje už třetím rokem. Národní památkový ústav teď do obnovy v Plzeňském kraji investuje téměř osmnáct milionů korun. Pro některé zámky jsou to největší investice za posledních

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD