Bedřichov v Jizerských horách modernizuje parkoviště. Osadí ho čtečkami bankovek a přístroji na placení dotykovými kartami. Pokuty pražským strážníkům se nově dají platit kartou. Platebními terminály jsou nyní vybavena všechna přestupková oddělení pražské městské policie a šest terminálů je i v hlídkových vozech.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nebezpečné železniční přejezdy

Na železničním přejezdu u Chocně se málem srazil vlak s kamionem. Strojvedoucí zabránil tragédii. Železniční dopravci požadují lepší zabezpečení rychlostních tratí.

Kamiony už nesmí projíždět Litomyšlí

Po silnici druhé třídy mezi Českou Třebovou a Litomyšlí už nesmějí jezdit kamiony nad 12 tun. Ti musí jet třikrát delší objízdnou trasou po silnicích prvních tříd.

Divadla kritizují prezidenta

Asociace profesionálních divadel a Herecká asociace vydaly společnou výzvu na obranu demokratických principů, nazvanou Nemůžeme mlčet. Postupně se k ní přihlašují jednotlivá divadla a seznamují s jejím obsahem své diváky.

Protesty a oslavy v den státního svátku

Největší účast lidí se čeká večer na Staroměstském náměstí - kam mají dorazit i politici, kteří odmítli účast na udílení státních vyznamenání na Hradě. Policie bude v pohotovosti.

Den otevřených dveří v Praze i Plzni

V Plzni bude vstupné do muzeí, galerií i zoologické zahrady snížené na symbolických 28 korun. Na večer se pak na tamním náměstí Republiky chystá ohňostroj.

Vstup Richarda Samka

Hned na několika místech po celé republice - v Jihlavě, v Praze, Ostravě a v Žatci - se odpoledne sešly stovky Romů, aby uctily památku mladíka, který zemřel po výtržnosti a následné potyčce v žatecké pizzerii.

Zámek v karlovarském Sedleci okupují lidi bez domova

Lidé v okolí si stěžují na nepořádek, krádeže a mají strach o své děti. Areál před čtyřmi lety vyhořel a od té doby není zabezpečený.

V noci na dnešek probíhala zátěžová zkouška silničního mostu v Třebíči

Jak konkrétně probíhala a co statici na místě zjistili, zjišťoval Radovan Daněk.

Bedřichov modernizuje parkovací systém

Moderní pokladny a interaktivní tabule mají v zimě pomoct zvládat nápor turistů

Pokuty i kartou

Některá auta pražské policie budou mít platební terminál.

Nadcházející víkend bude ve znamení Památky zesnulých

Kvůli lidem, kteří vyrážejí uctít položením květin mrtvé, jsou v pohovosti strážníci i policisté.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD