Kousek od Prahy se staví nový depozitář Národního filmového archivu. Zařízení za 100 milionů korun vytvoří stabilní prostředí pro cenný filmový materiál. NP Šumava netrpělivě čeká na schválení zákona o národních parcích, který projednává Sněmovna. Podle zákona by se mj. měla otevřít turistům některá chráněná území parku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Problémový tendr na autobusovou dopravu v Třebíči

Antimonopolní úřad i policie se budou zabývat zakázkou na nového provozovatele městské autobusové dopravy v Třebíči. Kritici výběru se domnívají, že výsledky soutěže jsou pro město velmi nevýhodné.

Boj o zluté autobusy Regio Jet na jihu Čech

Hrozí, že od poloviny prosince přestanou přepravovat cestující na trase České Budějovice – Český Krumlov. Krajský odbor dopravy to totiž nepovolil. Spor dokonce vyústil v to, že hejtman Jiří Zimola a majitel firmy Radim Jančura na sebe podávají trestní oz

V Pardubicích začalo ustavující zasedání krajského zastupitelstva.

V rámci Česka vůbec první po nedávných volbách, na kterém se volí nové vedení Pardubického kraje.

Žaloba na neplatnost voleb

Soud bude projednávat dvě žaloby na neplatnost voleb v Karlovarském kraji.

Půlmiliarda na silnice do Polska

Víc než půl miliardy investuje Královéhradecký kraj do oprav silnic na česko-polské hranici. Odlehlé úseky, na které se roky nedostávalo, totiž místy připomínají spíš polní cesty. Rádi by je přitom využívali hlavně turisti z Polska.

Padesátitisícový Jablonec bude mít konečně svůj obchodní dům.

Vyrůstá přímo v centru města, v místě bývalé velkoprodejny, která byla typickým dílem z dob socialismu. Moderní stavba za víc než dvě stě milionů korun ale budí rozporuplné reakce.

Vrcholí Evropský týden programování

Na 21 místech v Česku dobrovolníci učí děti z mateřských a základních škol pracovat s algoritmy a jednoduchým programováním. V době jejich dospělosti totiž 90 procent pracovních míst bude vyžadovat určitý stupeň digitální gramotnosti. Vývoj technologií je

Problémy se zatoulanými zvířaty

Pražské útulky jsou přeplněné. Zatoulaných nebo úmyslně odložených psů stále přibývá a pro malé obce je povinnost postarat se o ně příliš drahá. Jen umístění zvířete do útulku stojí kolem pěti tisíc.

Dva víkendy po sobě nepojede v Praze metro C

Sopravy se zastaví mezi stanicemi Muzeum a Kačerov. Cestující bude vozit náhradní autobusová dorpava XC.

Nový zvon Litomyšli koupil soukromý dárce

Kostel nalezení sv. Kříže v Litomyšli se dočkal druhého ze tří zvonů, na které je vypsána veřejná sbírka. Původní zvony z kostela zmizely během druhé světové války.

Studentský muzikál pomáhá ženám s rakovinou

Parta mladých jihočechů se rozhodla udělat vlastní muzikál. . Muzikál má u diváků nečekaný úspěch. A tak se teď studenti rozhodli výtěžkem vstupné z jednoho vystoupení podpoří společnost MAMMA HELP.

Výstava fotografií srbského režiséra

V galerii Lukalu v Praze na Malé Straně začala výstava fotografií srbského režiséra Igora Spasova. Ve svých fotografiích chtěl propojit dvě města – Bělehrad a Prahu, ve které v současné době žije.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD