V Kardašově Řečici rozhodovali lidé, jestli v obci chtějí koupaliště. Zástupci obce by chtěli buď revitalizovat některý z obecních rybníků, nebo postavit přírodní koupaliště, tzv. koupací biotop. Pardubické dostihové závodiště chce prosadit povinné nošení chráničů na nohy koní. Ty mohou koni zachránit život, řada trenérů je ale proti.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Liberecký kraj povede široká koalice

Vítězní Starostové pro Liberecký kraj ji vytvoří s ANO, ČSSD a ODS

V Karlovarském kraji se o koalici stále vyjednává

Vítězné hnutí ANO chce širokou koalici, ale bez komunistů, sociálních demokratů a sdružení SPO a SPD.

Jednání o koalici v Jihočeském kraji

Živý vstup Veroniky Kabátové

Spor o pražské hlavní nádraží

V noci na dnešek vypršela smlouva na pronájem Hlavního nádraží v Praze: Místo italské firmy Grandi Stazzioni se o něj nově stará přímo jeho majitel - Správa železniční dopravní cesty.

Terezínský památník poprvé veřejnosti otevřel podzemní chodby, kde nacisté skladovali popel zemřelých.

Připomíná si tak 75 let od prvních transportů židů. Nacisté postupně změnili poklidné město na vězení a ghetto. Odsud je pak posílali na smrt do vyhlazovacích táborů.

Změny v autobusových linkách v Praze

Dnes poprvé zažívá nový jízdní řád, a vůbec nové schéma autobusových linek pražské dopravy, opravdovou zatěžkávací zkoušku - dnes je 1.pracovní den, kdy platí.

soud s předsedou Národní demokracie Adamem Benjamínem Bartošem

Výslechem obžalovaných i soudního znalce dnes v Jihlavě začal soud s předsedou Národní demokracie Adamem Benjamínem Bartošem a bývalým místopředsedou strany Ladislavem Zemánkem. Obžaloba oba muže viní z hanobení národa a podněcování k nenávisti vůči židům

Vedení Lázní Bělohrad na Jičínsku volá po obchvatu města.

Ten tamní radnice chtěla začít stavět už před pěti lety, ovšem práce dosud nezačaly a jen tak ani nezačnou.

Soud o insolvenci Červeného kříže

Stovky podvedených a milionové dluhy – výsledek práce královéhradeckého spolku Českého červeného kříže. Tamní krajský soud měl dnes rozhodovat o insolvenci spolku. Na poslední chvíli ale jednání zrušil.

Zastavený tendr Lesů ČR

ÚOHS zahájil správní řízení s podnikem Lesy ČR a zastavil třímiliardový tendr na lesnické práce.

Výměna pneumatik

Už jen 14 dnů mají řidiči na to, aby vyměnili letní pneumatiky za zimní. Od prvního listopadu je na souvislé vrstvě sněhu nebo mrazu totiž musí mít bez výjimky každé vozidlo. Pneu servisy tak v posledních dnech už jedou naplno.

Chrániče pro koně

Dostihové závodiště v Pardubicích chce zavést povinné používání chráničů na nohy koní ve všech dostizích. Chce tak zabránit zbytečným zraněním, která každoročně na závodišti způsobí i smrt několika koní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD