V Ledči nad Sázavou řeší problémy s tamním zimním stadionem. V objektu odpadává izolace a v zimě padají na bruslaře kusy ledu. Situace vyhrocuje i vztah mezi koalicí a opozicí na radnici. Město Mimoň získalo v dražbě areál vepřína. Největší vepřín na Českolipsku nechá město nejspíš zbořit, aby získalo nové rozvojové plochy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Jak rychle se dokáže les obnovit po požáru?

Správci národního parku České Švýcarsko ukazují výsledky unikátního výzkumu. Nechali deset let ležet ladem dva ohořelé kopce. Projekt má pomoci i jiným místům. Kvůli opakujícím se suchům požárů lesů přibývá.

Sucho devastuje zámecký park ve Slatiňanech na chrudimsku

Usychají i desítky let staré stromy, jiné jsou napadené kůrovcem. A problémy jsou i jinde ve Východních Čechách – podobně jako ve Slatiňanech je na tom například park v Chocni.

Mimoň v dražbě získala problematický vepřín

Zahraniční firma tu chovala prasata a obyvatele dlouho obtěžoval silný zápach

Čistírna odpadních vod v Karlových Varech zprovoznila nízkotepelnou sušárnu kalů.

Zatím jde o jediné zařízení svého druhu v Česku - umožní výrazně snížit objem odpadu, který končí na skládce.

Zakrytá Samsonova kašna

Už dva týdny je Samsonova kašna v Českých Budějovicích zakrytá 7-mimetrovou černou stěnou: Jde o projekt architekta Jana Šépky a součást výstavy nazvané Vnímání, která chce lidi přimět k tomu, aby si víc všímali památek, kolem kterých denně chodí.

Bionická protéza sestrojená na liberecké univerzitě

Umožní zvládat každodenní úkony, proti kometrčním stála zlomek ceny

Ledeč nad Sázavou musí řešit vážné problémy svého zimního stadionu

Teprve po jedenácti letech provozu už má děravou střechu a střešní izolace je plná vody. Ta když zmrzne, ohrožuje i bruslaře na ploše.

Speciální čistírna odpadních vod na ochranu perlorodky

V obci Arnoštov na Šumavě funguje speciální projekt na záchranu kriticky ohrožené perlorodky. V Blanici tu žije jedna z největších populací ve střední Evropě. Obec s 50 obyvateli díky tomu získala jednu z nejmodernějších čistíren odpadních vod v Česku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD