Po letech odkladů by měla začít demolice bývalé pardubické tiskárny. V objektu zatím bydlí bezdomovci, ale na stejném místě by měly vzniknout kanceláře a byty. Výstavba továrny na výrobu pneumatik firmy Nexen v průmyslové zóně na Žatecku se protahuje. Zatím probíhají zemní práce. Zpozdí se i nábory zaměstnanců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Stavba továrny pro Nexen se zpožďuje

Stavba fabriky jihokorejského Nexenu začne se zpožděním víc než jednoho roku. Problémem jsou hlavně převody výkresů a korejských norem.

Mezinárodní kritika za péči o Šumavu

Česko by mělo lépe pečovat o svůj největší národní park - Šumava. Z kongresu v Honolulu ho k tomu vyzvala Mezinárodní unie na ochranu přírody.

Reakce na rezoluci od Mezinárodní unie

Rozhovor s Pavlem Hubeným, ředitelem NP Šumava.

Demolice problémové tiskárny v Pardubicích

V centru Pardubic začala demolice bývalé tiskárny. Chátrající areál byl nejproblémovější lokalitou ve městě.

ŘSD slíbilo ústupky majitelům pozemků

Využití a podvedení se cítí být obyvatelé Svobodných Dvorů u Hradce Králové. Když od nich Ředitelstvi silnic a dálnic potřebovalo pozemky pro stavbu dálnice D11, slíbilo jim řadu ústupků.

Výstava v Českých Budějovicích budí emoce

Samsonovu kašnu v Českých Budějovicích na tři týdny zakryla sedmimetrová černá dřevěná stěna. Jde o projekt architekta Jana Šépky.

Segwaye budou moci v Praze jezdit až do listopadu

Místo října bude zákaz jízdy na Segwayích v Praze vymahatelný až na konci listopadu. Zřejmě až tehdy se podaří do ulic nainstalovat potřebné zákazové značky.

Začíná festival Jičín - město pohádky

Klíč od Valdické brány a s ním symbolickou vládu nad Jičínem před chvílí a až do konce týdne převzaly děti. Začal už 26. ročník festivalu Jičín - město pohádky.

20 tisíc podpisů pod peticí proti stavbě nové přehrady

Povodí Moravy nechalo za statisíce aktualizovat studii ze 70. let, aby zjistilo, jestli by v údolí řeky Oslavy mohla stát přehrada.

Jednání o další částí pražského okruhu

Další část pražského silničního okruhu mezi dálnicemi D1 a D11, mezi brněnskou a královéhradeckou dálnicí, by se měla začít stavět během tří let.

Onkologickým pacientům pomáhají nově v Chomutově přístroje za skoro 200 miliónů

Nemocnice na sedm let o status komplexního onkologického centra přišla, teď už ho má zpátky. Pacientům odpadlo zdlouhavé dojíždění do jiných zařízení.

Pardubičtí úředníci v terénu

Se stále větším zájmem o terénní služby se setkávají úředníci v Pardubicích. Např. pokud si někdo ze zdravotních důvodů nemůže vyřídit nebo vyzvednout nový občanský průkaz, úředníci mu ho přivezou až domů.

Značkaři Českého klubu turistů a jejich další fungování v ohrožení

Klubu českých turistů chybí mladí značkaři. Tedy lidi, kteří malují označení turistických tras. Nejhorší je situace v Karlovarském kraji.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD