Plzeň postaví čtyři nové dopravní terminály. Venkovské linky, které musí jezdit až do centra města, tak zastaví na okraji Plzně a lidé dál pojedou MHD. Po celé Praze se začínají instalovat nové hnědé kontejnery na kov. V budoucnosti přibudou i kontejnery na bioodpad.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Obyvatelé Prahy - Uhříněves dnes odpoledne zablokovali dopravu v centru městské části

Vadí jim, že vláda vyřadila dostavbu jihovýchodní části Pražského okruhu ze seznamu prioritních staveb a jeho budování se tak znovu odsunulo.

Petr Dolínek, náměstek primátorky hlavního města Prahy a radní pro dopravu

Dostavba pražského obchvatu, té zmiňované jihovýchodní části, se odsouvá na neurčito. Jaký je v tuto chvíli časový harmonogram, se kterým počítáte?

Pokuta za stávku

Odborářům řidičům a autobusovým dopravcům v Královéhradeckém kraji se nelíbí článek v návrhu smlouvy,podle kterého hrozí pokuta firmě za stávku řidičů.

Pozemky pod budoucí D35 jsou téměř všechny vykoupené

Ředitelství silnici a dálnic už má pod budoucí dálnicí D35 spojující východní Čechy s Moravou vykoupené téměř všechny pozemky.

Třídění kovových obalů v Praze

Navážení šedých kontejnerů do ulic souvisí s nedávným výběrem nového dodavatele svozu odpadu na následujících deset let. V plánu je také postupná rekonstrukce kotlů v Malešické spalovně.

Letos uběhlo pět let od blokády kácení při kůrovcové kalamitě na Šumavě

Skupiny ekologických aktivistů tehdy protestovaly proti zásahu parku v oblasti Na Ztraceném u Modravy. Současné vedení šumavské rezervace dnes považuje tehdejší kácení za málo efektivní.

Venkovské linky už jen na okraj Plzně

Venkovské linky, které vozí tisíce lidí za prací do Plzně už nebudou jezdit do centra města. Plzeňská radnice vybuduje nové terminály na okraji Plzně a lidé tak budou muset přestupavat na městskou hromadnou dopravu a platit další jízdenky.

Dejme našim starým věcem nový život

Pod tímto sloganem otevřela v Hradci Králové skupina dobrovolníků takzvaný sousedský bazar.

Nehody dnes zastavily provoz na D1

U Benešova stála dálnice dopoledne i odpoledne. V místě se tvořily až 15 km kolony aut.

Novinka v jihočeském Písku

Chtějí zavést spalovnu kalů z čistírny odpadních vod.

Městský soud v Praze se vrátil ke kauze kolem Opencard

V té čelí žalobě deset někdejších radních hlavního města - mezi nimi i bývalí primátoři Bohuslav Svoboda a Tomáš Hudeček - ti se ale dnešního líčení neúčastnili.

Hlavní silniční průtah Turnovem je od dnešního rána neprůjezdný

Ulice Hluboká, která je součástí nejfrekventovanější tepny města, je totiž na dva týdny zavřená. Řidiči na trase Praha - Semily musejí počítat se zdržením.

Archeologové na Drábských světničkách zkoumají historické nápisy a rytiny

Některé jsou ze středověku, jiné vytvořili první turisté

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD