Pražský magistrát na 18 měsíců přerušil stavební řízení ohledně stavby metra D do Písnice. Důvodem jsou váznoucí výkupy pozemků potřebných pro stavbu. Třicetimilionový úvěr kvůli dvěma domům na náměstí rozděluje zastupitele v Úpici na Trutnovsku: Byly zchátralé, město je odkoupilo od soukromých vlastníků a chystá jejich opravy. Mnoho místních lidí však tvrdí, že investice nebude pro město přínosem.

Obsah dílu

Problémy pardubického letiště

Živý vstup Vlastimila Weinera.

Obce proti rušení pošt

Česká pošta pokračuje v tzv. optimalizaci poštovní sítě. Jde o to, že v mnoha, hlavně menších vesnicích, přestává provozovat své pobočky - některé ruší úplně, některé převádí na různé partnery.

Metro D - další komplikace

Pražský magistrát na 1,5 roku přerušil stavební řízení ve věci výstavby budoucí trasy D metra do Písnice - kvůli komplikacím při výkupu potřebných pozemků. Nová trasa pražského metra má spojit centrum s jižní částí hlavního města.

S kotlíkovými dotacemi na Vysočině uspělo 2000 žadatelů

Na 300 z nich se nedostalo. Kraj proto zažádal o peníze navíc. Ministerstvo životního prostředí nicméně slibuje nápravu a na začátek příštího roku chystá 2. vlnu dotací.

Co bude s továrnou v Brněnci?

Živý vstup Přemysla Šrámka.

Dokončení labské cyklostezky

Ústecký kraj připravuje stavbu další části mezinárodní Labské stezky, kterou využívají hlavně zahraniční cykloturisté. Na Litoměřicku chce příští rok začít stavět tříkilometrový úsek, kde musí cyklisté jezdit po rušné silnici.

Zchátralé domy v Úpici

Třicetimilionový úvěr kvůli dvěma domům na náměstí rozděluje zastupitele v Úpici na Trutnovsku. Domy byly zchátralé, město je vykoupilo od soukromých vlastníků a chystá jejich opravy.

Co s darem pro britský královský pár?

Ve stáji hřebčína v Kladrubech nad Labem je stále kůň Favory Alta Cambridge, který byl před pěti lety svatebním darem českého státu britskému královskému páru - následníkovi trůnu Williamovi a jeho ženě Kate.

Netypická autoškola

Trochu jiné žáky má autoškola v městské části Praha 3. Je vstřícná k sociálně slabším klientům, často z řad dlouhodobě nezaměstnaných. Pro ně je často problém sehnat práci právě proto, že řidičský průkaz dosud neměli.

Letošní vodácká sezona na Jizeře

Střídají se dny, kdy je extrémně plno, a dny, kdy většina lodí zůstává na břehu

Pátrání po starých lomech

V Národním geoparku Železné hory začalo pátrání po starých lomech. Pro oblast je typická mimořádná pestrost hornin v podloží. Prostřednictvím vyčištěných lomů je možné tyto přírodní jevy lépe přiblížit veřejnosti.

200 let s Rukopisem zelenohorským

První stálá expozice na Zelené Hoře u Nepomuka. Zámek, který kromě dokumentu proslavili Švandrlíkovi Černí baroni, pomalu ožívá a ty nejzchátralejší části se podařilo zachránit.

Budou padat hvězdy

Noční oblohu dnes a ještě i ze zítřka na sobotu bude ozařovat meteorický roj Perseid. Nejviditelnější by po obě noci měl být mezi půlnocí a 4. hodinou ranní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD