„Kristina Colloredo-Mansfeldová podala dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli zámku v Opočně- otevírá tak čtvrté kolo čtvrtstoletí trvajícího restitučního případu. Přineseme reportáž z Týna nad Vltavou, kde přívalový liják způsobil škody za desítky milionů; A Praha 1 se chystá zakročit proti pouličním „bublifukářům"- na chodníku zůstává množství saponátů. Ty ohrožují především malé děti.“

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Škody po přívalovém dešti v Týně nad Vltavou

Voda zničila náměstí, kulturní dům a zatopila šest desítek domů.

Živý vstup Evy Šelepové

V odstraňování škod po sobotním přívalovém dešti pokračují v Týně nad Vltavou. Voda zničila náměstí, kulturní dům a zatopila 6 desítek domů.

Výroba pylonů Díky, Ameriko se zpozdí

Památník Díky, Ameriko, který je symbolem plzeňských Slavností svobody nebude hotový dřív než na podzim roku 2017. Radnice přitom slibovala, že na příští slavnosti už bude zpět.

Dovolání v cause Opočno

Dovolání v restituční cause kolem státního zámku v Opočně podala dědička rodového majetku Colloredů-Mansfeldů Kristina.

Iráčtí piloti skončili výcvik v Pardubicích

V Pardubicích skončil výcvik jeden a třiceti iráckých pilotů vrtulníků. Piloti budou sloužit v armádě v boji proti takzvanému Islámskému státu.

Kocbeře proti D11

Některé obce mezi Jaroměří a Trutnovem nesouhlasí s připravovaným koridorem budoucí D11 a chtějí stavbě bránit. Třeba zastupitelé v Kocbeřích dokonce odmítají schválit územní plán, aby dálnici nebylo kam zakreslit.

Soud s policisty

Revizní lékařský posudek se zastal policistů, kteří čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti.

Byt a práce dohromady - ojedinělá pomoc dětem z dětských domovů.

Čerstvě plnoletým dětem odcházejícím z dětského domova nabízí firma ACO z Přibyslavi pomocnou ruku ve formě práce a bydlení současně. Projekt se setkal s kladnými ohlasy a první klienti už se zabydlují a chodí do práce.

Díky singltreku v Novém Městě skokově vzrostla návštěvnost

Stezky pro horská kola se teď teď rozšiřují do Polska

Třemošnice má děravé koupaliště

Město doplácí statisíce kvůli neustálému dopouštění. Plavci se sem ale nehrnou. Voda je studená. Na rekonstrukci peníze nejsou.

Potíže s bublinami v centru Prahy

Nebezpečí uklouznutí, nepořádek a stížnosti od obyvatel. Důvody, proč chce Praha 1 důsledněji postihovat pouliční vyfukování mýdlových bublin.

Kroužkování ptáků

Letos už po čtyřicáté se vydali ornitologové k jihočeskému rybníku Řežabinec. Ten se spolu s okolními tůněmi řadí mezi světové unikáty.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD