V jihlavské nemocnici kompletně zmodernizovali energetické zařízení. Investice vyšla na 69 mil. Kč. Díky tomu však nemocnice ročně uspoří 13 mil. Kč, takže z toho investici hravě zaplatí. Začíná sanace bývalé chemičky v Lovosicích. V jejím areálu jsou tuny nebezpečného odpadu včetně radioaktivního. Sanaci platí město.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Chemici začali v Lovosicích s likvidací nebezpečného odpadu

V areálů bývalé olejárny ho je 700 tun. Sanace vyjde město asi na 2 miliony korun. Cástku bude vymáhat po majiteli odpadů. Tím je společnost Wowitra.

Kvůli prudkému dešti se vylil rybník v Bynovci

Včerejší prudký déšť způsobil problémy v obci Bynovec na Děčínsku. Voda se tam přelila přes hráz zdejšího rybníka a vyplavila několik domů. Podle obyvatel je vodní dílo už řadu let v havarijním stavu a potřebuje opravit.

Praha 10 má ode dneška nové vedení.

Městskou část povede Vladimír Novák z ČSSD. Skočilo tak půl roční dohadování tamních politiků o podobě koalice. ANO, které Prahu deset vedlo po posledních volbách skončilo v opozici.

Vzorové úspory v Nemocnici Jihlava

Do Jihlavy si dnes odborníci z různých českých měst, nemocnic a dalších institucí přijeli prohlédnout systém energetických úspor v místní krajské nemocnici. V Jihlavě je totiž zvládli bez investic.

Prezident Miloš Zeman navštívil Jihočeský kraj

Prezident Miloš Zeman podporuje návrh na zdanění náhrad, které církve dostávají za nevydaný majetek. Řekl to dnes po setkání s jihočeskými krajskými zastupiteli a starosty obcí.

Novinky na černé stavbě v Hradci Králové

Stavební úřad o půl roku znovu přerušil řízení o dodatečném stavebním povolení skladu CTP.

Výročí protestů proti měnové reformě

Plzeň si události 1. června připomíná již tradičně udílením prestižní ceny mimořádným osobnostem za trvalou obhajobu a prosazování principů demokracie.

Zhruba sto čtyřicet stížností a dotazů ročně od jediného člověka.

Takovou agendu musí řešit Olešnice v Orlických horách.

Den dětí

Dnešek je Mezinárodním dnem dětí. Patří k němu soutěže, sportovní akce, koncerty, ale také charitativní sbírky. Výtěžek z nich putuje třeba na provoz organizací, které s dětmi pracují.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD