Na Vysočině a ve středních Čechách začíná každoroční uklízení Sázavy. Loni se do úklidu zapojilo přes 3000 lidí, kteří sesbírali 37 tun odpadu. V Českých Budějovicích řádí vandalové, kteří ničí umělecká díla a výzdobu ve městě. Za oběť jim padla např. socha Přemysla Otakara II. nebo skleněné tabule na pěší zóně.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Bývalá pražská koalice složená z ANO, ČSSD a Trojkoalice by měla být obnovena do konce dubna.

Dnes to po jednání potvrdili zástupci všech stran. Sociální demokraté a zástupci ANO musí ale ještě projednat nové programové body, které jim předložila Trojkoalice.

Spor o kůrovce

Hnutí Duha požaduje od státních Lesů informace o pokutách firem za nevytěžené stromy s kůrovcem. Podnik odmítá.

Majitel muničního skladu ve Slatině u Vysokého Mýta nepouští na svůj pozemek žádné kontroly.

Úřady drží v šachu sérií žalob a námitkami na jejich údajnou podjatost. Jestli je areál pro okolní obce a obyvatele nebezpečný teď nevědí ani hasiči.

Obžaloba předsedy Bloku proti islámu

Profesor jihočeské univerzity a předseda Bloku proti islámu Martin Konvička půjde kvůli svým výrokům o islámu k soudu. Českobudějovický státní zástupce ho obžaloval z podněcování k nenávisti.

Údolí řeky Křemelné na Šumavě může v budoucnu skončit pod vodou

Ministerstvo zemědělství se znovu zabývá plány na jeho případné zatopení. Přehrada o rozloze tisíc hektarů by tak mohla sloužit budoucím generacím jako zásobárna vody.

Začal unikátní přesun vysokých pecí na výrobu chemikálií.

V Litvínovské chemičce kvůli němu postavili novou silnici. Začala tak stavba nové etylenové jednotky, tak původní shořela loni.

Začal tradiční úklid řeky Sázavy.

Až do neděle budou dobrovolníci čistit její koryto, břehy i přítoky. Akce do které se pravidelně zapojují tisíce lidí se koná už pojedenácté.

Práci, byt i mentora nabízí firma dětem z dětských domovů.

Přibyslavský výrobce odvodňovacích systémů přichází s ojedinělým projektem Šance do života. Na pronájmu třípokojového bytu už se dohodl i s radnicí.

Bývalou jabloneckou porodnici mincovna nechce.

O opuštěný areál na okraji města projevila zájem loni. Nakonec ale od svých plánů ustoupila. Objekt i pozemek patří Libereckému kraji. Od něj se teď bude snažit majetek získat město Jablonec.

Nejsou dobrovolní vojáci do zálohy

Karlovarská vojenská posádka nemá dost dobrovolných vojáků do zálohy.

Večerní divadelní prohlídky v Budějovickém Budvaru

Obnovené divadelní prohlídky Budějovického Budvaru lákají návštěvníky. Kombinace odborného výkladu a hraných scének lidem přiblíží nejdůležitější momenty z historie pivovaru. Speciální prohlídky se konají pouze v dubnu a v říjnu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD