V Jihlavě začínají pracovníci magistrátu prohlížet obsah popelnic u domů. Chtějí zjistit, zda v nich nekončí odpad, který se dá ještě vytřídit. Krajský soud v Českých Budějovicích, kraj, advokáti a insolvenční správci otevřou bezplatnou poradnu pro dlužníky. Chtějí tak zabránit okrádání lidí za předražené a nekvalitní služby různých poradců.

Obsah dílu

Už dva týdny mohou lidé volně navštěvovat Brdy

Prvního ledna se totiž z vojenského újezdu stala chráněnná krajinná oblast a objevují se už první problémy. Třeba lidé z okolních obcí si stěžují, že územím nemohou volně projíždět, tak jako dosud.

Obce v Brdech se připravují na turisty

Hlavním tématem jsou turistická značení a záchytná parkoviště. Ze Starého Plzence až k Padrťským rybníkům povede cyklostezka.

Třetí volby v Třebnouševsi

Třetí volby čekají za poslední rok a půl Třebnouševes. Zastupitelstvo se znovu rozpadlo.

Nehoda tří kamionů zablokovala dálnici D5

Dopravu zkomplikovalo husté sněžení. Ani jeden z řidičů jízdu na zasněžené silnici neubrzdil. Jeden kamion skončil v příkopě, další dva do sebe narazily.

Vedení Prahy 4 i někteří místní obyvatelé kritizují rozhodnutí hlavního města zvýšit rychlost na pražské magistrále.

Místo 50-ti kilometrů v hodině mohou řidiči na části komunikace už přes měsíc jezdit 80 -kou.

Velké množství nových zakázek, na kterých nemá kdo pracovat.

Taková je teď situaci řady českých firem, které si stěžují na nedostatek kvalifikovaných dělníků.

Bezplatná insolvenční poradna

Soudci, advokáti, insolvenční správci, kraj a mediační a probační služba pomáhají dlužnikům. Chtějí je chránit před oddlužovacími agenturami.

Jihlava posílá do ulic odpadové detektivy

Jejich úkolem je kontrolovat, jak obyvatelé třídí odpadky. Zjišťují, zda lidé do své popelnice na komunální odpad nevyhazují například plasty nebo papír.

Jihočeský kraj posílá 350 tisíc korun na úpravu běžkařských stop.

Odmítá jejich zpoplatnění. Mezi příjemci jsou ale i místa v České Kanadě na Jindřichohradecku, která se dlouhodobě potýkají s nedostatkem sněhu. Technický pro okruhy vyrobit neumí. Ubytovatele i majitele půjčoven tento krok překvapil.

V Krušných horách začíná jedna z největších sportovních akcí letošního roku - dětská zimní olympiáda.

Sjede se sem na skoro patnáct stovek sportovců a jejich trenérů. Akci na poslední chvíli zachránilo vydatné sněžení. Návštěvníci hor musejí počítat s komplikacemi hlavně při parkování.

Výrobci tradiční jablonecké bižuterie představili novou kolekci.

Módní přehlídku na téma Čtvero ročních období, připravovali půl roku. Ke spolupráci přizvali oděvní návrháře i studenty uměleckých škol.

Ruina v Teplicích

Z bývalého železničního učiliště v Teplicích jsou ruiny. Chátrající areál vadí obyvatelům zdejšího sídliště, kteří si stěžují na nepořádek. Majitelé se o budovy nestarali, teď je od nich město nakonec odkoupilo.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD