Porcelánka v Dubí rozjela novou linku na výrobu hrnečků. Linka stála 23 milionů korun a společnost si jí mohla dovolit kvůli dobrým hospodářským výsledkům. Primátoři Mostu a Ústí nad Labem budou jednat s premiérem o 5 mld. Kč, které potřebují na odstranění ekologických škod. Ty vznikly před privatizací hnědouhelných společností.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Starostové chtějí 5 miliard pro území po těžbě

Jednali s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Třeba unikátní jezero Milada nemá kanalizaci.

Jezero Milada stále patří státu, okolní města by ho měla převzít na konci příštího roku.

Josef Kusenbauch, starosta Chabařovic a místopředseda spolku, který budoucí majitele jezera sdružuje.

Nezvaní hosté, stěžují si odbory

Odbory řidičů autobusů si stěžují, že na vyjednávání o desetiletém tendru s Královéhradeckým krajem se tajně dostali manažeři firmy ICOM Transport.

Ztráty v chotíkovské spalovně zřejmě přesáhnou sto milionů

Stavba musela být znovu zakonzervována. Rozhodl o tom krajský soud v Plzni. Vedení spalovny teď bude opět čekat na stavební povolení.

Na pražském magistrátu pokračuje jednání o budoucím vedení města

Poprvé v novém roce se sešli představitelé všech pěti uskupení, která teď o nové koalici vyjednávají

Ve velmi špatných podmínkách žije zhruba stovka obyvatel dělnické kolonie v Čelákovicích.

Nemají vodovod, kanalizaci ani veřejné osvětlení. Jejich domy totiž stojí v průmyslové zóně. Teď proto radnici žádají, aby životní podmínky rychle zlepšila a z místa udělala obytnou zónu.

V Jindřichově Hradci začali dlouhodobě nezaměstnaní dohlížet na městský kamerový systém.

Přes monitory sledují dění v ulicích. Pokud odhalí přestupky, hlásí je strážníkům, kteří je řeší. Radnice tak šetří peníze, za nové místo dostává od úřadu práce 13 tisíc korun. Podle velitelů se taková služba osvědčila.

Bedřichov po Jizerské 50

Hlavní víkend sezony zachránilo umělé zasněžování

Kraj předá silnici na Klínovec městu Boží Dar

Po deseti letech tak vyhoví žádostem božídarské radnice. Pro řidiče to bude znamenat zpoplatnění vjezdu na silnici v zimním období.

Dětské ozdravovny přežily další rok

Loni stály před krachem, vypadalo to, že zaniknou, nakonec ale dětské ozdravovny zažily nečekaně dobrý rok. Poslední čtyři zařízení v Česku, kam se jezdí léčit děti ohrožené špatným životním prostředím, ale musí dál bojovat o každého pacienta.

Českému sklářství se daří

Sklářskému a keramickému průmyslu v Česku se daří. Firmy hledají nové pracovníky a investují do rozšíření výroby. Například porcelánka v Dubí rozjela novou linku na snídaňové hrnky za 23 milionů korun.

Na Šumavě začalo vytírání mníka jednovousého

V líhni na Borových Ladech odchovávají už třináctou generaci. Díky tomu se vzácný druh opět vrací do šumavských potoků a řek.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD