Nedaleko Rantířova na Jihlavsku se staví načerno galvanovna. Přestože obec protestuje, investor jen zaplatí pokutu a již si sehnal potvrzení k řízení o dodatečném povolení stavby. Zastupitelstvo Českých Budějovic rozhoduje o podobě protipovodňových opatření na Malši. Už léta se vede o projekt spor, místní se bojí narušení okolní krajiny.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Jablonecké secesní lázně stále čekají na záchranu.

Opuštěnou památku za symbolickou korunu měl na půl roku pronajatou spolek mladých umělců. Do lázní se jim podařilo přilákat stovky lidí. Teď ale musejí objekt opustit.

Liberec už staré městské lázně opravil

Architekti rekonstruci ocenili, podle některých politiků ale byla předražená

Na Klinice mají kavárnu i bezplatné jazykové kurzy

Autonomní centrum Klinika provozuje v prostorách bývalé plicní kliniky obchod i kavárnu. Nájemní smlouvu mají aktivisté do března.

Č. Budějovice: Zastupitelé schválili protipovodňová opatření na Malši

16 let trvalo schválení protipovodňových opatření na Malši. Zastupitelé o nich rozhodli těsným hlasováním. Zítra podepíše Povodí Vltavy smlouvu se zhotovitelem.

Tresty pro žháře v Aši

Tři nepodmíněné tresty vyměřil Krajský soud v Plzni za rasově motivovaný žhářský útok na ubytovnu v Aši. Rozsudek zatím není pravomocný.

Obyvatelé Rantířova na Jihlavsku nesouhlasí se stavbou galvanovny v centru obce

Zdejší obecní úřad se zatím marně snaží stavbě zabránit. Nový provoz přitom vzniká bez stavebního povolení a náš štáb dnes na místě zjistil, že se i přes zákaz dál staví.

Dopravu v Děčíně komplikují uzavírky kvůli probíhajícím opravám vodovodu a kanalizace.

Rekonstrukce starého potrubí někde nabírá zpoždění. Podle investora stavby - Severočeské vodárenské společnosti - zdržení způsobily technické problémy a majetkoprávní nejasnosti. Průtahy se nelíbí obchodníkům ani magistrátu.

Soud s policisty obviněných za ublížení na zdraví v Plzni

Krajský soud v Plzni dnes znovu řešil případ dvou policistů, kteří jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví a zneužití úřední pravomoci.

Vize budoucnosti pražského letiště

Parkoviště schované pod zemí a na povrchu místo něj velká pěší zóna. Tak by podle architektů mohlo vypadat prostranství před Letištěm Václava Havla.

V Česku chybějí myslivci - každým rokem jich je asi o 2,5 tisíce méně.

Řidiči, kteří srazí zvěř, proto musí i několik hodin čekat, než k nim přijede někdo, kdo se o zraněné nebo mrtvé zvíře postará.

Pobočka hradeckého soudu v Pardubicích se bude stěhovat

Královéhradecký krajský soud chystá novou budovu pro svou pardubickou pobočku. Po generální rekonstrukci za 85 milionů korun se soudci a úředníci přestěhují do bývalé Střední průmyslové školy chemické.

Koalice na jihlavském magistrátu přestála pokus o rozložení.

Opoziční hnutí ANO na schůzi zastupitelstva navrhlo odvolání dvou radních, hlasování ale dopadlo v jejich prospěch.

O tradiční houslařskou školu je zase zájem

Před lety se potýkala s existenčními problémy. Teď je ale po generální rekonstrukci a výuka tradičního řemesla láká studenty z celého světa.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD