Skoro 2 000 lidí je v litvínovské chemičce připraveno stávkovat. Vedení Unipetrolu se totiž ještě nedohodlo s odbory na výši platů pro příští období. Správa železniční dopravní cesty dokončuje modernizaci trati mezi Stéblovou a Opatovicemi nad Labem. Výstavba druhé koleje má zlepšit propustnost mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu dnes celé dopoledne blokoval převrácený kamion

Řidiči museli na objízdné trasy a řada z nich uvízla v kolonách. My jsme zjišťovali, jak dostupné a rychlé jsou dopravní informace a kde je mohou řidiči sehnat.

Litvínovské chemičce stále hrozí stávka

Zabránit tomu má zprostředkovatel. Ted´ připravuje doporučení. Zaměstnanci chtějí zvednout platy. Vedení to odmítá. Ve firmě je nastavený systém odměn. Ten je ale podle odborů nedostatečný.

Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi můžou jet vlaky rychleji

Větší propustnost železniční trati a kratší doba cestování mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Takový byl záměr modernizace úseku mezi Stéblovou a Opatovicemi nad Labem na Pardubicku

Obce dokončují rozpočty

Čásky ,se kterými budou příští rok hospodařit, se místo od místa liší. V mnoha směrech se ale postoje obcí při sestavování rozpočtů shodují. Při odhadování výše příjmů jsou zpravidla opatrné a rozpočty většinou schvalují během prosince.

Strážník osvobozen soudem

Strážník pavel Koblížek zastřelil vloni v prosinci mldíka ve vysokém Mýtě a druhého těžce zranil v nutné sebeobraně, konstatoval Krajský soud v Hradci Králové. osvobodil ho.

Energetické audity.

Nová povinnost pro české firmy.Zaplatí za ni statisíce.

Kvůli letošnímu suchu se řady lyžařských středisek obává nedostatku vody pro zasněžování

Zvlášť tam, kde mají teď řeky slabý průtok. Podle hydrologů je teď na většině toků v západních Čechách i na Šumavě podprůměrný stav vody.

Volyňská průmyslovka zůstane jediným zahraničním pracovištěm zvolenské technické univerzity.

Na spolupráci se domluvili zástupci obou škol. Ve Volyni vytvořili pro středoškoláky i vysokoškoláky kongresové centrum, postavili halu s nejmodernějšími obráběcími stroji. Bakalářský studijní obor zaměří na nábytkářskou a dřevařskou výrobu.

Návrat domovníků

Rokycany vracejí do městských domů domovníky. Startuje tak pilotní projekt a první správce už najatý. Bude zajišťovat bezpečnost a chod domu

Stromky na vánoční svátky někteří lidé kradou nejenom v lesích, ale také ve městech.

Královéhradecká radnice proto pravidelně v tomto období jehličnany natírá speciálním přípravkem.

Od dnešní půlnoci až do odvolání auta neprojedou silnicí spojující Souš a Smědavu.

Řidiči ji využívají při cestování mezi Jizerskými horami a Frýdlantským výběžkem.

Ústav v Liběšicích končí

Ústavu sociální péče v Liběšicích na Litoměřickou zbývá posledních sedm týdnů fungování. Ústecký kraj ho na konci roku uzavře. Důvodem byly příliš vysoké náklady na provoz. Obec se bojí, že se barokní zámeček stane terčem zlodějů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD