V Teplicích začíná bourání ruiny tamního zimního stadionu. Koupil ho nový majitel, který zdemolovaný stadion v sousedství dálnice postupně zlikviduje. ČD zprovozní zrekonstruovanou železniční trať mezi Kořenovem a Harrachovem. Díky tomu budou moci vlaky poprvé jezdit přímo z Liberce do polské Sklářské Poreby.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Zhodnocení tunelu Blanka

Pražským tunelem Blanka po dvou měsících zkušebního provozu projelo už 4,3 milionu aut. Denně jich je průměrně 60 tisíc. Podle vedení města tak tunel plní očekávání.

Česká republika vypravila další munici jako dar do Iráku

Česká republika posílá další munici do Iráku. Zbraně pomůžou tamní armádě a kurdským ozbrojeným silám v boji proti Islámskému státu.

Opravené nádraží

Opravené nádraží v Týništi nad Orlicí uvedly do provozu České dráhy.

Podbořansko už ted´ řeší případný konec detence v Drahonicích

Konec detenčního zařízení v Drahonicích. Toho se obávají starostové Podbořanska. Nechtějí totiž přijít o nově nabrané policisty na obvodním oddělení v Podbořanech. To policie s otevřením záchytného střediska posílila o deset lidí.

Školy (ne)musí vydělávat

Farmaceutická fakulta otevřela pobočku v Řecku pro studenty samoplátce. A oživila debatu o tom, do jaké míry mají vysoké školy samy vydělávat.

Začala demolice kdysi nejmodernějšího zimního stadionu v zemi.

Chátrá přímo v centru Teplic a město se roky snažilo donutit majitele areálu k jeho zbourání. Radnicím měl pomoci s opuštěnými domy nový občanský zákoník. Vyvlastňovat podle něj ale nemohou.

Po bezmála osmi měsících dnes skončila výluka na železniční trati mezi Kořenovem a Harrachovem.

Modernizace úseku včetně vytvoření nové výhybny v Harrachově si vyžádala zhruba 135 milionů korun. Vlaky se na trať vrátí zítra ráno.

Porcelánkám v Česku se opět daří

Porcelánkám se daří tak dobře, že nestíhají pokrýt požadavky zákazníků. Zakázky mají vyprodané na měsíce dopředu.

Dobříšská radnice zprovozní po šesti letech zimní stadion.

Chce se pokusit o návrat zimních sportů do města. Zprovoznění nezastřešeného kluziště na tři měsíce bude stát jeden milion korun.

Statisíce korun investují letos jihočeská města do vánoční výzdoby.

V některých se už v ulicích objevily plošiny s dělníky, kteří osvětlené symboly vánoc rozmísťují po sloupech a domech. V lesích už také dřevorubci kácí první stromy pro náměstí. Letos si výzdoba vyžádala nejvíce- 400 tisíc korun v Jindřichově Hradci.

Liberecké Dny geografických informačních systémů

Jak se úspěšně bránit suchu a naopak jak předcházet povodním. To jsou témata Dnů geografických informačních systémů, které začaly v Liberci.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD