Středočeský kraj proplácí žákům a studentům, kteří dojíždějí do školy po středních Čechách, žákovské jízdné. Ročně na to dává 40 milionů korun. Opozice to však kritizuje. V Plzni se výjimečně otevře pro veřejnost prvorepublikový interiér architekta Adolfa Loose. Interiér bude zpřístupněn při příležitosti Dnů evropského dědictví.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Pražský dopravní podnik prodal během července 15-krát víc ročních jízdenek než ve stejný měsíc o rok dřív.

Kupony teď stojí o jedenáct set korun méně. Sleva platí už dva měsíce a prosadilo ji jako svůj volební slib vedení města.

Zřejmě největší úlevy na jízdném poskytuje Středočeský kraj

Jako jediný v Česku ho proplácí žákům a studentům do 19 let. Ročně jde okolo 35 milionů korun.

A také plzeňský dopravní podnik připravuje několik novinek ve svém systému.

Patří mezi ně například jízdné zdarma pro dárce krve, ale také povinnost seniorů nad sedmdesát let vlastnit Plzeňskou kartu. Bez té už se bezplatně nesvezou.

Chemička obnovuje provoz

Litvínovská chemička, kterou před třemi týdny otřásl výbuch, částečně obnovila provoz petrochemie, konkrétně výrobu plastů. Etylenová jednotka ale stále nevyrábí. Plyn potřebný k výrobě tak musí firma stále nakupovat.

Státní Lesy nechtějí společné podniky

Státní Lesy se snaží vyvázat ze společných firem, které má podnik se soukromými podnikateli. Z Hradecké lesní a dřevařské a hotelové H.F.C. se chtějí vyvázat.

Kriminalisté ukončili vyšetřování jednoho z největších daňových úniků s tabákem

Pardubičtí kriminalisté ukončili vyšetřování případu Tabáček. Daňové úniky za víc než 140 milionů korun rozplétali spolu s českými a zahraničními celníky.

Kontroverzní hudební skupina Ortel dnes večer vystoupí v Počátkách

Proti tomu, aby kapela známá rasistickými narážkami vystupovala v prostorách města a na objednávku města, se postavili i někteří vrcholní politici.

Nejstarší český fotbalový klub - pražskou Slavii - koupila čínská společnost - CEFC.

Ve studiu je Tomáš Syrovátka ze serveru Neovlivní.cz, který s informací přišel dnes jako první.

110 let observatoře na Milešovce

Na Milešovce, nejvyšší hoře Českého středohoří, se monitoruje počasí už od roku 1905. U příležitosti výročí 110ti let od zahájení meteorologických měření se observatoř, kterou spravuje Ústav fyziky atmosféry Akademie věd, o víkendu otevře veřejnosti.

Českolipská policie má nového velitele

Bývalý voják má napravit její jméno pošramocené skandály

V Českokrumlovských klášterech finišují opravy

I když rekonstrukce neskončila, o víkendu se otevřou návštěvníkům. Stabnou se centrem národních Dnů evropského dědictví.

Plzeň otvevře další z Loosových interiérů

V domě se podařilo zachoval jídelnu, salón a hudební salónek. Odehrála se tu zajímavá část plzeňské historie.

Rarita na letecké přehlídce

Replika letounu Messerschmitt Me 262 Schwalbe bude technickou zajímavostí víkendové letecké přehlídky v Hradci Králové. První proudový letoun se po válce vyráběl i v Československu.

Archeologové objevili v Moravské Třebové středověké nádoby

Archeologové z Regionálního muzea v Litomyšli našli nové důkazy o černém řemeslu na území Moravské Třebové. Při opravách kanalizace objevili několik mimořádně zachovalých nádob ze čtrnáctého století.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD