V Lubenci nechtějí zařízení pro uprchlíky. Obyvatelé podepisují petici a starosta tvrdí, že v územním plánu obce je věznice nebo lehká průmyslová výroba. Řada vodáckých kempů na Šumavě strádá kvůli nedostatku vody. Zavřeno bylo i horní rameno Teplé Vltavy u Soumarského mostu. Hladina vody zde klesla pod 45 cm.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Výbuch v Chemopetrolu

Po výbuchu se vzňal propylen v jednom ze zásobníků. Toxické látky ale podle vyjádření firmy do ovzduší neunikly. Policie areál chemičky i jeho okolí vyklidila a evakuovala přes tisícovku lidí. Pět raněných odvezli záchranáři na ošetření.

Výbuch v litvínovském Unipetrolu

Lidé v Litvínově na situaci v chemických závodech reagovali různě.

Živý vstup Ellen Brendlové z místa havárie.

Mají hasiči už oheň pod kontrolou?

Dálnici D1 čeká o nacházejích dnech dopravní prověrka.

Už dnes začaly najíždět stovky návštěvníků na brněnské Moto GP.

Obec Lubenec na Lounsku peticí protestuje proti záměru ministerstva vnitra vytvořit z bývalé věznice Drahonice zařízení pro nelegální uprchlíky.

Už příští rok by se jich tam mohlo nastěhovat až 300, areál byl přitom původně pro 200 trestanců. Podle starosty obce Jiřího Chaloupeckého ale z prázdného prostoru ani žádný tábor být nemůže.

Piráti v Praze kritizují primátorku Krnáčovou

ažští radní při projednávání stavebních předpisů jednali netransparentně - tvrdí Piráti. Primátorka prý nemluvila pravdu, když řekla, že nově odhlasovanou verzi připravil její sekretariát. Piráti mimo jiné zveřejnili audiozáznam z jednání Rady.

Letní koulovačka

Sníh se nečekaně objevil na koupališti v Náchodě. Lidé se koulovali jako v zimě.

Letní seriál: legendární ochotnické Divadlo Rynárec

Divadelníci z Rynárce na Pelhřimovsku začínali hrát už před více než 111 ti lety a současný navazující soubor se už 27 let chlubí pouze vyprodanými inscenacemi.

Liberec dnes patřil flašinetářům.

Do města pod Ještědem jich přijelo téměř padesát a nechyběli ani milovníci flašinetů ze zahraničí. Melodie zněly na náměstí před libereckou radnicí i v přilehlých ulicích.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD