Začíná zápis do prvních tříd ZŠ, na všechny předškoláky se nedostane, školy zkoušejí internetové přihlášky. Českobudějovická diecézní charita začíná počítat peníze z tříkrálové sbírky, loni sbírka vynesla 4,5 mil. Kč. Pražský magistrát přidá peníze jednotlivým městským částem, jak s nimi naloží? Turnov začíná stavět krytý bazén a zimní stadion. Plní tak přání zemřelého mecenáše a patriota Bohuslava Jana Horáčka, který pomohl s koupí pozemků.

Obsah dílu

HEADLINES

Přehled zpráv.

V pardubické Synthesii explodovalo výrobní zařízení

V chemičce Synthesia explodoval alkoholizační lis. Nehoda se stala při výrobě nitrocelulózy.

Ve školách dnes začaly zápisy do základních škol

Některé školy mají problémy s kapacitou. V Plzni na 25. základní školy poprvé rodiče nestály dlouhé fronty. Přihlášky k zápisu posílali přes internet.

Pro venkovské školy může být zápis otázkou existence

ZŠ ve Stádleci na Táborsku má jenom pět žáků. Potřebuje alespoň dva prvňáky, aby ji obec nezrušila. Jinak bude pro obec příliš velkou finanční zátěží.

Přežije škola ve Stádleci na Táborsku ?

Aktuální informace po skončení zápisu. Na počtu zapsaných dětí závisí zachování školy nejen pro příští školní rok.

Vstup: redaktorka Zuzana Smiešková

Jak probíhaly zápisy v Praze - i tam míříme živě za Zuzanou Smieškovou.

Trmický učitel je ve vazbě

Za distribuci drog je stíhán učitel a zastupitel Trmic na Ústecku. Marcela Cichého poslal soud do vazby kvůli obavám z útěku. Měli obchodovat s metamfetaminem potřebným k výrobě pervitinu.

Zloději před kamerou

e důležitější chránit majetek nebo osobní údaje? V Mostě vyřešili problém, jak používat kamery v bytových domech, ale zároveň neporušit zákon.

Útočník na útěku

Policie pátrá po jeden-a-dvacetiletém Janu Brunclíkovi z Plzeňska. Podle kriminalistů okradl svoji přítelkyni a pak ji pobodal nožem.

Blanka a IDS

Společnost IDS bude zřejmě dál dohlížet na tunel Blanka. Od Prahy ale žádá 300 milionů navíc - a hrozila, že pokud do dneška peníze nedostane, stavbu opustí.

Vysoké dotace na MHD

Některá města na západě Čech už nechtějí platit příliš vysoké dotace na provoz městské hromadné dopravy. Cheb kvůli tomu vypoví smlouvu dopravci a bude hledat nového. Menší města se potýkají i s nezájmem cestujících.

Jednání o odpadech - živý vstup Martin Tyburec

Pražští radní na svém mimořádném zasedání odsouhlasili odůvodnění tendru na svoz odpadu skoro za 13 miliard korun. Za týden se tím tak bude moci zabývat zastupitelstvo. Živý vstup od redaktora Martina Tyburce.

Brdy jsou schváleny

Vojenský újezd v Brdech končí - jeho zrušení schválil Senát. Novela teď zamíří k podpisu prezidentovi. Areál podle ministra obrany Martina Stropnického armáda nevyužívá.

Školní statek v Hořicích

Na školním statku v Hořicích se zastavil čas v 50.letech. Přitom má učit budoucí farfmáře modernímu zemědělství.

Otvírá se nový Dům dětí a mláděže v Třebíči

Vznikl v okrajové části města v bývalé továrně přestavbou budovy mazutové kotelny. To se některým lidem nelíbí a odlehlost od centra města kritizují i opoziční zastupitelé.

Konvoj s humanitární pomocí dorazil do Slavjansku

Do východoukrajinského Slavjansku dorazil konvoj s humanitární pomocí, který minulý týden vyjel z Orlickoústecka.

V Turnově po letech čekání začala stavba rekreačního areálu

Pozemky městu před lety koupil mecenáš Bohuslav Jan Horáček. Po jeho smrti ale trvalo 13 let, než město na stavbu získalo peníze

Sčítání Tříkrálové sbírky

Charita sčítá peníze vybrané při Tříkrálové sbírce. Očekává, že letošní rok bude rekordní.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD