Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky

Obsah dílu

Boj o karlovarskou arénu sílí

Boj mezi Karlovými Vary a společností, která se podílela na stavbě arény, se vyostřuje. Soukromá firma žádá úřad, aby městu přerušil stavební řízení u přilehlého bazénu.

Ústecký soud zamítl insolvenční návrh na Krajskou zdravotní

Minulý týden ho podala poradenská firma Labská investiční, která se tak chtěla domoct 6,5 milionu korun.

Zastavený tendr

Královéhradecký kraj nesmí pokračovat v soutěži na modernizaci nemocnice v Náchodě. Téměř miliardový tendr zastavil ÚOHS.

Otázky Václava Moravce v Liberci

V Liberci dnes večer pokračuje série předvolebních speciálů Otázek Václava Moravce. V přímém přenosu České televize se divákům představí lídři kandidátek politických stran, které mají na podzim šanci uspět ve volbách do zastupitelstva Libereckého kraje.

Nejvyšší soud odmítl stížnost proti trestu pro Romana Smetanu

Smetana měl původně vykonávat obecně prospěšné práce a zaplatit pokutu - tu uhradil, ale práce odmítl. Soud mu proto změnil trest na 100 dnů vězení. To ale Smetana odmítá a do žaláře prý znovu dobrovolně nenastoupí.

Mrtvá řeka

Rybáři v České Třebové řeší záhadný úhyn tisíců ryb v místní řece Třebovce. Otrávené pstruhy, okouny nebo štiky objevili na kilometrovém úseku, který prochází městem.

V Českých Budějovicích začala výstava Země živitelka

Letos ji ale doprovázejí dosud nejrozsáhlejší dopravní komplikace. Hned tři důležité tahy do krajského města jsou neprůjezdné. Ve městě navíc radnice opravuje tři další silniční tepny. ŘIdiči si na uzavírky stěžují.

Revoluce v pražské MHD

Praha se připravuje na revoluční změny v MHD, které startují už v sobotu. Informační kampaň zahltila zastávky tramvají i autobusů.

Chybějící úsek dálnice D8 má opět platné stavební povolení

Dělníci museli přerušit práce před měsícem. Krajský soud totiž vyhověl žalobě ekologického aktivisty a celý povolovací proces vrátit zpátky krajskému úřadu. Jaké přinesla vynucená přestávka finanční ztráty, se teprve vyčísluje.

Liberecká radnice prodává několik zajímavých objektů

Podle opozice se jich zbavuje zbytečně a nehospodárně.

Letní seriál: Poklady z Chudenic

Černínský zámek v Chudenicích získal do svého depozitáře vzácné relikvie s ostatky svatých, které byly sedmdesát let ukryty v trezoru místní farnosti.

Pieta k 68. výročí Slovenského národního povstání

V Praze uctili památku padlých postupně na třech různých místech a zúčastnili se i přímí pamětníci.

Elitní psovodi Vojenské policie mají soustředění v Náměšti nad Oslavou

Na největší akci svého druhu u nás nacvičují čtyři desítky psů například dohledání a zadržení pachatelů nebo vyhledávání drog a výbušnin.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST