Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky

Obsah dílu

Českobudějovická sbírka školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin se setkala s minimálním zájmem

Podpořilo ji dvacet dárců. Přitom pomoc v Jihočeském kraji potřebuje podle zástupců diecézní charity asi 500 dětí. Darované školní tašky a sešity zástupci charity hned předali prvním rodinám, další ale na pomoc stále čekají.

Středočeský kraj zjednoduší žákovské jízdné

Systém proplácení cest dětí ze středních Čech do škol se vinou administrativy zpožďuje, lidi čekají na peníze skoro rok. Kraj systém zjednoduší, opozice ho i přesto kritizuje.

Zoo Dvůr Králové v mezinárodní izolaci

Světová asociace zoologických zahrad WAZA vyloučila královédvorskou zoo. Důvodem je podle WAZA dlouhodobé porušování etického kodexu při práci se zvířaty.

Petr Lessy skončil jako policejní prezident

Ministr vnitra Kubice ho odvolal poté, co Generální inspekce obvinila Lessyho z pomluvy a ze zneužití pravomocí.

Obce vracejí pozemky státu

Města a obce po celém Česku přišly v posledních měsících o desítky pozemků - musely je vrátit státu. Úřad, který státní majetek spravuje, vyhrál už řadu soudních sporů, v nichž požaduje vybrané parcely zpět.

Skiareály ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou znají své nájemce

44 a 15 milionů korun za rok za ně zaplatí Českému svazu tělesné výchovy společnosti Melida a Mega Plus. Musí do nich ale investovat.

Pilsen Steel chce v říjnu obnovit výrobu

Vedení plzeňských hutí a kováren jedná s investorem, který dá peníze na obnovu výroby. Slibům firmy věří kraj i dodavatelské firmy. Na nucené dovolené je 900 zaměstnanců Pilsen Steel už od poloviny července.

Volební průzkum - Liberecký kraj

V Libereckém kraji by v krajských volbách zvízězila ČSSD s víc než 17ti procenty hlasů, druzí by byli komunisti. Ukázal to exkluzivní volební průzkum pro speciál Otázek Václava Moravce. Ten se z Libereckého kraje vysílá zítra od devíti večer.

Stomilionová zakázka na elektronizaci dokumentů v Ústeckém kraji budí podezření

Přihlásila se jediná firma a vyhrála. Výběrové řízení přitom bylo vyhlášeno těsně před tím, než začal platit nový zákon, který podobnou praxi zakazuje.

Zastavený tendr

Antimonopolní úřad zastavil soutěž na modernizaci a dostavbu nemocnice v Náchodě. Řeší stížnosti na údajné diskriminační podmínky tendru.

Kvůli objížďce mají obce na Přešticku zničené silnice

K opravám se zatím nikdo nehlásí, podle předběžných odhadů budou stát dva miliony korun.

Liberecký dopravní podnik vyšetřuje antimonopolní úřad

Údajně pochybil v zakázce na opravu tramvajové trati.

Chrudimi hrozí za rekonstrukci muzea barokních soch pokuta

Chrudimské radnici hrozí, že přijde o část evropské dotace a dostane naopak pokutu. Město totiž změnilo projekt rekonstrukce muzea barokních soch v průběhu stavby.

Letní seriál: Depozitář policejního muzea

Pražské muzeum policie má ve svých depozitářích desetitisíce věcí. V těžkém sejfu je tam ukryta i mimořádně propracovaná - podomácku vyrobená zbraň, kterou policie zabavila kdysi při vyšetřování jednoho případu nedovoleného ozbrojování.

Nové voliéry Záchranné stanice živočichů Makov opustilo 26 zachráněných opeřenců

Zpátky do přírody se vrátila například samice motáka pochopa, kterou před několika týdny srazilo auto. Svobodu dostala při slavnostním otevření stanice po rozsáhlé rekonstrukci. Ročně v ní najdou pomoc až tři stovky zraněných a ohrožených zvířat.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST