Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky

Obsah dílu

Do vážných potíží se dostala radnice v Jičíně

Hrozí jí, že nebude mít kam umístit více než šedesát úředníků.

Pokuta za podvod ve veřejné soutěži

Třísettisícovou pokutu dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže stavební společnost RESA za to, že zfalšovala doklady při výběrovém řízení na opravu kláštera v Hostinném.

Požár třídírny v Praze

Tři hodiny hasiči lokalizovali požár v třídírně odpadů v Dolnoměcholupské ulici v Praze. Nikdo se nezranil.

Jedeme v tom s vámi

Projekt o.s. Asistence, který poukazuje na problémy vozíčkážů v MHD - na vlastní kůži si cestování vyzkoušely osobnosti byznysu.

Děti z Kamýku nemají dopravu do školky

Pro třináct předškoláků chce město Švihov zřídit autobusovou linku nebo koupit mikrobus.

V temelínské elektrárně mají splněnou čtvrtinu opatření, která vyplynula ze zátěžových testů po tragédii ve Fukušimě

Celkem jich je třicet a přijdou na zhruba půl miliardy korun. Dnes v areálu hasiči testovali nový prvek-ochlazování budovy reaktoru ze střechy. Zkoušky dopadly podle energetiků dobře, kritizují je ekologičtí aktivisté.

Vymáhat pokutu?

Na tuto otázku hledá odpověď představenstvo VOS v Jičíně. Zjišťuje, zda projekt stavby čistíren odpadních vod Čistá Cidlina skončil včas nebo se zpožděním. Dodavatel se zavázal ke smluvní pokutě v případě zpoždění.

Volební speciál Otázek Václava Moravce

Začíná v Karlových Varech. V přímém přenosu se před kamerami utkají lídři politických stran, kteří budou v podzimních volbách usilovat o krajské pozice.

Losování čísel pro krajské volby

Státní volební komise rozlosovala stranám čísla pro krajské volby. Celkem se o hlasy voličů uchází 75 stran a politických hnutí. Losovat se ještě budou čísla kandidátů do Senátu.

Stavební práce na rozhledně Mařenka stojí

Stavební firma nečekaně zastavila stavbu a obce se bojí o evropskou dotaci

Krádež dřeva v přísně chráněné zóně šumavského národního parku

Případ už šetří policie. S traktorem přímo do lesa tam vyrazili čtyři muži a stihli pokácet téměř osmdesát stromů. Chytli je ale přitom strážci národního parku.

Školy můžou krátit přestávky

Prodloužení dopoledního vyučování nebo kratší přestávky mezi hodinami. S těmito změnami vstoupí někteří žáci a jejich učitelé do nadcházejícího školního roku.

Dalších 4200 lidí podepsalo návrh na referendum o stavbě obchodního komplexu v centru Plzně

Na vypsání lidového hlasování by to mělo stačit - zítra zamíří aktivisti s archy na radnici. Téměř patnáct tisíc podpisů dostal magistrát už na začátku srpna - část ale neuznal.

Přímo v centru Šluknova se rozpadá pět set let starý pivovar

Město chtělo budovu zachránit pomocí evropských dotací – jenomže ty jsou teď na severozápadě kvůli skandálům pozastaveny. Zástupci města se obávají, že než se problémy vyřeší, mohla by budova spadnout, proto pro ni chtějí najít kupce.

Letní seriál: Tajemství kláštera v Kladrubech

Zavedeme vás do hrobky rodu Windischgraëtzů, která je pro návštěvníky nepřístupná. I badatelé do ní vcházejí jen vyjímečně.

Po 14ti letech se dnes na trať mezi Kyselkou a Vojkovicemi na Karlovarsku vrátil vlak

Vlak přepravuje minerální vodu z kyselecké stáčírny. Železnice nahradí část kamionové dopravy, která zatěžuje silnici v údolí Ohře. Opravy zpustlé trati stály deset milionů korun a dělníci na ní museli vyměnit stovky metrů kolejnic.

Dětská psychiatrická léčebna v Opařanech připravuje vlastní muzeum

Psychiatrická onemocnění se v Opařanech léčí už 125 let. Během modernizace léčebna nashromáždila řadu starých a pro vývoj psychiatrie zajímavých předmětů. Právě ty by se měly stát základem historické expozice.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST