Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nervozita na královéhradecké Obchodní akademii.

Část pedagogů a studentů požaduje výměnu ředitele.

V Sušici bojují za záchranu školy

Radnice ji chce v rámci optimalizace školských zařízení zrušit, nebo částečně sloučit s jinou školou. Rodiče se vzbouřili, petici za záchranu školy už podepsalo více než tři a půl tisíce lidí.

Pardubický kraj ustoupil firmám, v nemocnici mohou dál podnikat.

Spory soukromých firem působících v pardubické nemocnici se zřizovatelem, tedy krajem, jsou u konce. Kraj nechá firmy v nemocnici dál podnikat.

Pardubický kraj otočil, soukromé firmy ve své nemocnici nechá podnikat.

Pardubický kraj už nebude vytlačovat soukromé firmy z nemocnice. Naopak chce nyní dočasně spolupracovat.

Odboráři budou v Praze opět stávkovat

Odbory chystají v Praze na 12. července další protesty proti vládním reformám. Tentokrát budou protestovat hlavně proti změnám ve zdravotnictví, které se budou v ten den projednávat ve sněmovně

MHD v Praze zdražuje

Cesta po Praze bude v MHD dražší - a to už od zítra. Za jednorázovou jízdenku připlatí cestující šest korun.

Dálnice D1 na 52. kilometru je opět průjezdná

Ředitelství silnic a dálnic dokončilo opravy na 52. km D1. Místo, kde se minulý týden vytvořil nebezpečný schod je opět plně průjezdné.

D3 - 15 km za 29 let

Přesně před dvaceti lety se slavnostně otevíral první úsek dálnice D3 - obchvat Tábora. Podle původních plánů se mělo po dálnici z Prahy do Českých Budějovic jezdit už loni. Ze 172 kilometrů ale není dokončená ani desetina.

Soudci neměli povolit odposlechy hovorů

Osm soudců děčínského okresního soudu podle ministra spravedlnosti chybovalo, když udělovalo povolení ke sledování hovorů vlivných lidí. Byly to žádosti varnsdrofského policisty Hudce.

Radní v Hroznětíně na Karlovarsku nemají peníze na protipovodňová opatření

Stát na ochranu před povodněmi rozdělí miliardy korun. Starostové tvrdí, že pravidla jsou příliš tvrdá a znevýhodňují obyvatele vesnic.

Telč přichází o turisty zřejmě i kvůli dopravní uzavírce

Město se potýká s obrovským úbytkem návštěvnosti. Náměstí zeje prázdnotou a zámek má ve srovnání s loňským prvním pololetím asi o deset tisíc návštěvníků míň.

Města Ústí nad Labem má znovu muzeum

Rekonstrukce budovy muzea trvala přes pět let a stála skoro půl miliardy korun.Podle historiků,ale teď Ústí nad Labem bude mít skutečné kulturní centrum .

Hrad Bečov se do roku 2015 otevře pro veřejnost

Středověký hrad dnes získal téměř 100 miliónů korun na dokončení projektu obnovy. Takzvaná konzervační metoda by měla být vzorem i pro další rekonstrukce vybraných památek.

Památkáři dnes zpřístupnili jeden z nejhlubších českých hradních příkopů

Obtáčí historický komplex v Nových Hradech na Českobudějovicku. Desetiletí byl uzavřen. Jeho nestabilní zdi postupně padaly a ohrožovaly obyvatele ze sousedství. Pět let trvala jejich sanace.

Zkrocení zlé ženy v režii Daniela Špinara má premiéru na Shakespearových slavnostech.

Na Pražském hradě začaly Shakespearovy slavnosti premiérou hry Zkrocení zlé ženy. Režie Daniel Špinar a hlavní role Tatiana Vilhelmová a Roman Zach. Zrkocení má podobu satirické frašky s písničkami.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST