Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Ministr financí podá trestní oznámení kvůli nákupům Krajské zdravotní

Krajská zdravotní bojuje o 420 miliónů korun z bruselu. Přístroje, které byly podle kritiků předražené, už nakoupila.

Ministr financí podá trestní oznámení kvůli nákupům Krajské zdravotní.

Autorka předchozí reportáže Tereza Baldová teď živě z Ústí nad Labem.

Ministr k lékařům

Ministr zdravotnictví Leoš Heger vyzval lékaře, aby si znovu rozmysleli, jestli chtějí odejít do zahraničí. Apeloval zároveň i na doktory, kteří už v rámci výzvy Děkujeme, odcházíme podepsali výpověď.

Vyšetřování nehody armádního letounu

Inspekce Ministerstva obrany zkoumá trosky letadla L39 Albatros, které včera havarovalo na Třebíčsku. Piloti se zachránili, stroj se nevznítil.

V Praze 10 ráno shořela průmyslová hala.

V areálu v Polygrafické ulici byl před požárem sklad kávy a autodílna - teď zbyly jen obvodové zdi. Na místě zasahovalo přes dvě hodiny 120 hasičů.

Sníh dál komplikuje dopravu

Hlavní tahy v republice jsou s opatrností sjízdné, uzavřených ale zůstává šest silnic nižší třídy. Na železnici potíže nejsou. Vlaky nejezdí jen na místní trati z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy.

Dopravu na Frýdlantsku znovu komplikoval silný vítr, který nafoukával sníh na silnice.

Nejhorší byla během dne situace kolem Nového Města pod Smrkem. Tah na polsko byl skoro tři hodiny neprůjezdný. V závějích uvízla i auta.

Sníh a nevidomí

Kvůli sněhu zůstali uvězněni ve svých domovech. Vyjít ven jen s bílou holí, bez pomoci psa nebo asistenta, je doslova o život.

Srážka tří kamionů v dálničním tunelu zablokovala na čtyři hodiny dálnici D8

Srážku kamionů přitom nezpůsobilo náledí,nebo neodklizený sníh.Podle policie mohla za nehodu nepozornost řidičů a nedodržení bezpečné vzdálenosti

Hory před víkendem

Lyžaři se radují. Sněhu je na horách opravdu dost. Nejvíc hlásí krkonošská Rokytnice nad Jizerou - 140 centimetrů. Klínovec v Krušných horách má 135 centimetrů.

Obce lákají lyžaře na upravené běžecké trasy

Lyžařská sezóna začíná o víkendu i v níže položených oblastech. Například na Jistebnicku obce upravily pro lyžaře 95 kilometrů běžeckých stop.

Lázeňské lesy evidují velký zájem o palivové dřevo

Zima a rostoucí ceny energií donutily řadu lidí začít používat klasický způsob vytápění. Zásoby dřeva se tenčí, ceny ale zatím zůstávají na stejné úrovni.

Sněmovna neschválila zrušení doživotní trestní imunity zákonodárců

Koalici chyběly hlasy opoziční ČSSD, která trvala na částečném zachování přestupkové imunity. Tento opoziční návrh zase ale nepodpořila koalice.

Premiér Nečas zrušil cestu do Afghánistánu - přijel jednat s koaličními kolegy.

Z Bruselu se vrátil rovnou do Prahy na jednání koaličních stran. Důvodem je situace ve vládě i na ministerstvu životního prostředí po odchodu Pavla Drobila.

Většina budoucích maturantů si zvolila lehčí verzi státních zkoušek.

86 procent studentů si vybralo lehčí kombinaci maturity. Vedle češtiny si jako druhou zkoušku vybraly asi dvě třetiny žáků cizí jazyk, ostatní volili matematiku.

Koupili si byty po druhé

Dva bytové domy firmy Kvalt,která skončila v konkursu,si v Pardubicích koupili ošizení družstevníci.

Bývalý starosta Rudoltic před soudem

Okresní soud ve Svitavách zprostil obžaloby bývalého starostu Rudoltic, Oldřicha Kolomého. Obžaloba ho vinila ze zneužití pravomoci veřejného činitele.

Betlémské světlo

Arcibiskup Dominik Duka převzal v pražské Katedrále svatého Víta od čtveřice skautů betlémské světlo. Pochází přímo z jeskyně Narození Páně v Betlémě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2010
 P ST