Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Půjčky ohrožují lidi bez finanční gramotnosti. Půjčí si na běžné výdaje,aniž by byli schopni splácet.

Na Třebíčsku bojují o přežití mladí manželé. Na část dluhů jim museli půjčit rodiče a příbuzní.

Nedostatek mateřských škol

Nedostatek mateřských škol je problém, který v posledních letech, stále častěji řeší obvody velkých měst. Silné generace mají děti, které dorůstají do věku, kdy je rodiče potřebují hlídat, aby mohli vydělávat.

živý vstup

Problémy s nedostatkem MŠ

Další odborářská stávka

Odbory se rozhodly vyhlásit stávku kvůli změnám v platech státních zaměstnanců. Kdy a jakou formou chtějí protestovat upřesní příští týden krizový štáb. Vláda požadavkům odborů ustoupit nechce.

Karlovarská ODS chce do koalice, ale má nové požadavky

Vyjednavači za ODS požadují post prvního náměstka primátora a nové složení koalice. Chtějí tak zajistit stabilitu. Pro nově vznikající čtyřkoalici je to nepřijatelné.

Volební žaloby v Úpici

Do minulého pátku přijímaly soudy žaloby na neplatnost uplynulých komunálních voleb. Krajský soud v Hradci Králové obdržel celkem šestnáct návrhů. Celá polovina z nich přišla z městečka Úpice na Trutnovsku.

Víc než 3700 lékařů podporuje výzvu Děkujeme-odcházíme

Výzvu Děkujeme-odcházíme podporuje podle předsedy Lékařského odborového klubu Martina Engela víc než 3 700 doktorů - hlavně z nemocnic na Vysočině a v Moravskoslezském kraji.

Svrab na odělení kardiologie

Personál kardiologie pardubické nemocnice se nakazil svrabem. Konkrétně sedm zdravotních sester a také jeden lékař. Specializované pracoviště prošlo desinfekcí.

Spory kolem Slovanské epopeje nekončí

Galerie hlavního města Prahy se nechce vzdát plánované výstavy Slovanské epopeje a znovu se obrátila na Znojemský soud. John Mucha se chce navíc spolu s právníky obrátit na ministerstvo kultury, vadí mu jakým způsobem se s obrazy nakládá.

Ohrožená průmyslovka

Krajský úřad Karlovarského kraje chce zrušit střední školy v Lokti, Chodově, v Aši a v Nejdku.

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny

Koaliční poslanci trvají na schválení čtyř úsporných novel ještě dnes, opozice nesouhlasí.

Pokuta pro Lesy ČR

Antimonopolní úřad dal státnímu podniku Lesy ČR pokutu 300 tisíc korun. Společnost podle úřadu jednala diskriminačně při výběru dodavatele kancelářského materiálu.

Národní základna humanitární pomoci Zbiroh

Česko má ode dneška národní základnu humanitární pomoci, kterou podle záchranářů už dlouhé roky zoufale postrádáme. Třeba při povodních chybělo středisko, které by centralizovalo humanitární pomoc, zjednodušovalo logistiku i řízení záchranných akcí.

Týden hledaný policista byl nalezen mrtvý ve svém soukromém autě.

Podle policie šlo zřejmě o sebevraždu služební zbraní. Důvod kriminalisté dál šetří. Rodina mluví o finančních problémech.

Nelegální těžba vltavínů znovu roste.

Přes hektar zcela zničeného lesa. Tak během krátké doby dopadlo jedno z nalezišť vltavínů u jihočeských Netolic

Výstava v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi představuje negativní dopady neregulované výstavby hypermarketů

Na jedné straně jde o službu lidem, na straně druhé se ale zvyšuje intenzita dopravy a zábor zelených ploch. Krachují taky menší obchodníci.

V Litoměřicích sbírají peníze na novou sochu básníka Karla Hynka Máchy

Litoměřičtí nadšenci,chtějí napravit historickou křivdu,starou sto let.Socha Máchy určená pro jejich město se zalíbila Pražanům a hlavní město nikdy neopustila

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2010
 P ST