Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí v krajích České republiky.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Nová cyklostezka pod Vítkovem je hotová, lidé ji ale využívat nemohou.

Stavbu si stále ještě nepřevzala Technická správa komunikací a není zkolaudována. Na cyklisty, bruslaře i pěší tak u Vítkovského tunelu čekají betonové zátarasy.

Lesy zřejmě zapaluje žhář

Na Pardubicku zřejmě někdo zakládá lesní požáry. U Lázní Bohdaneč zasahovali hasiči v posledních dnech už osmnáctkrát.

Krkonošští ochranáři varují, že je v horách v noci kvůli lidem stále hlučněji a přibývá také takzvané světelné znečištění.

Správa národního parku proto vyzvala krkonošské obce, aby tomu čelily. Většina z nich ale vůbec nereagovala.

Rybářská stráž a policie trestá neukázněné rybáře.

Přestupky na Orlické přehradě si mohou rybáři odpracovat úklidem břehů. Opakované a závažné prohřešky je ale mohou stát i členství v rybářském svazu.

Emoce kolem Vršovického ďolíčku

České fotbalová sezóna odstartovala. První zápas, kterým je derby mezi pražskou Slávií a Bohemians 1905 ale vzbuzuje emoce u sklalních fanoušků obou týmů.

Fotbaloví fanoušci Bohemians a Slavie protestují.

Příznivci klubů Bohemians a Slavia protestují proti přesunu Bohemians na Eden. Místo sledování fotbalu se vydali na demontrativní pochod Prahou.

Spor o stavbu penzionu na Jizerce

Lidi podepisují petici za zachování vzhledu osady uprostřed Jizerských hor. Všechny úřady ale stavbu penzionu povolily, navíc na místě už kdysi stál.

Policista stíhaný za vyděračství.

Policejní inspekce zadržela kriminalistu podezřelého z vydírání. Stíhaným lidem za peníze nabízel, že ovlivní výsledek vyšetřování.

Horkem poškozená D5 na Tachovsku bude zavřená do konce srpna

Oprava horkem poničené dálnice D5 začne až začátkem srpna. Silničáři na ní požijí jinou techniku spojení materiálu.

Významný objev komplikuje rekonstrukci ústeckého muzea .Restaurátoři objevili na stropě budovy vzácné fresky v množství, se kterým projektanti nepočítali

Restaurování všech fresek by mohlo ohrozit včasné dokončení rekonstrukce na které jsou vázány evropské dotace. Jednou z variant proto bylo opětovné zabílení části fresek .To odmítá veřejnost i odborníci .

Český Krumlov: Mezinárodní hudební festival začíná

Mezinárodního hudebního festivalu ze zúčastní desítky operních, jazzových i třeba muzikálových hvězd z celého světa. Jeho letošní tváří je jeden z nejznámějších tenoristů José Cura

Sochaři z různých světdílů se už po osmnácté sešli na sympoziu ve Vejprtech na Chomutovsku

Sochy, které na vejprtském sympoziu vzniknou poputují ,stejně jako každý rok, do českých a německých nemocnic a lázní.Za osmnáct let existence sympozia jich už sochaři vytvořili víc než dvě stovky

V Želivě na Pelhřimovsku probíhá festival Želivské kulturní léto

Festival nabízí koncerty, přednášky, výstavu fotografií nebo netradiční prohlídky kláštera. Návštěvníci se mohou v opatství také ubytovat.

Unikátní výstava loutek ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy

Jde o největší soukromou sbírku českých marionet, ve dvou galeriích je k vidění na 2000 exponátů ze sbírky pražského sběratele Jiřího Vorla. Některé loutky jsou už z poloviny 19. století.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2010
 P ST