Pingpong

Kde končí jemná erotická hra a začíná tragédie zraněných citů? Německý film (2006) Hrají: S. Urzendowsky, M. Mitterhammerová, C. Berg, F. Rockstroh a další. Režie Matthias Luthardt. V německém znění s titulky

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hrdinou německého snímku je šestnáctiletý Paul, který náhle a bez pozvání přijede navštívit své příbuzné. Po smrti svého otce hledá pro sebe nový svět, a tak se „vnutí“ do znánlivě dokonalé rodiny. Postupně ho začíná stále více přitahovat jeho teta Anna, která mladíka zprvu považuje za vetřelce. Paul se snaží být rodině nápomocen a zároveň je fascinován zralou ženskostí Anny. Mladík je den za dnem uprostřed léta vtahován do její hry. Letmé doteky, pohledy, ukradené okamžiky a chvíle intimity jsou stále častější. Kde však končí hra a začne tragédie zraněných citů?

Režisér Matthias Luthardt (1972, Nizozemsko) a jeho mladý tým odvedli na tomto původně absolventském filmu vysoce profesionální práci a vytvořili komorní psychologickou studii několika postav v situaci, která se postupně vymkne kontrole. Křehký celovečerní debut si hned na svém prvním festivalu v Cannes odnesl Cenu Francouzské asociace autorů a skladatelů za scénář a Cenu mladých kritiků. Na loňském 42. MFF v Karlových Varech film získal Cenu České televize – Nezávislou kameru. V hlavní roli uvidíme Sebastiana Urzendowskyho a Marion Mitterhammerovou.

Originální názevPingpong
Stopáž89 minut
Rok výroby 2006
 T
ŽánrFilm