Sochu svatého Václava na Václavském náměstí zkoumají restaurátoři pomocí speciální sondy. 150 let uplynulo od chvíle, kdy se do Prahy natrvalo vrátily korunovační klenoty. Napříč Prahou – přes tři jezy – to je tradiční závod, který na Vltavu přilákal tisíce vodáků.

Obsah dílu

Přehrát vše

Plán podzemní železnice

První cestující by mohla svézt za 20 let. Dráha vedená tunely pod povrchem má zrychlit cestování mezi metropolí a městy ve středních Čechách a ulevit přetížené veřejné dopravě v ulicích.


Opravy potrubí

Jedno z nejstarších potrubí v zemi je v Praze. Jen loni do něj úřady investovaly přes 2 miliardy korun. Ve městě je přes 3,5 tisíce kilometrů vodovodních trubek a víc než 850 kilometrů přípojek.


Ve stínu sv. Víta

Trezory Matfyzu

Obří trezory pod Malostranským náměstím ukrývaly za První republiky i část Zlatého pokladu republiky. Dnes slouží jako depozitář prací studentů Matfyzu.


Pražské proměny

Vršovická vodárna

Před pár lety to byla ruina ke stržení. Teď útočiště dětských kroužků.


Pel-mel zajímavostí

Průzkum svatého Václava

Sochu svatého Václava na Václavském náměstí teď zkoumají restaurátoři pomocí speciální sondy –chtějí zjistit, v jakém je stavu, třeba jak moc je narušena korozí.


Pel-mel zajímavostí

Praha a turisté

Praha byla loni dvacátým nejnavštěvovanějším městem na světě. Udržela si tak pozici z roku předchozího. V čele žebříčku je Bangkok, následovaný Londýnem, Paříží, Dubají a Singapurem.


Pel-mel zajímavostí

Korunovační klenoty

150 let uplynulo od chvíle, kdy se do Prahy natrvalo vrátily korunovační klenoty – jeden z nejcennějších symbolů českých dějin. Ačkoli neměly nikdy podle přání Karla IV. opustit Prahu, v minulosti se už několikrát kvůli bezpečnosti stěhovaly.


Pel-mel zajímavostí

Výstava Klamárium

Co prozrazují zrakové klamy o lidské mysli, ukazuje výstava Klamárium v Národním technickém muzeu. Jejími autory jsou psychologové Michal Šimeček a Radovan Šikl.


Pel-mel zajímavostí

Závod vodních skautů

Napříč Prahou přes tři jezy – to je tradiční závod, který na Vltavu přilákal tisíce vodáků. Jezdí se už od roku 1939 a pořádá ho skautská organizace Junák. Jeho obliba v posledních letech roste.


Stalo se před časem

Vodící psi

Před dvaceti lety vyrazili z jinonického výcvikového střediska první vodící psi na pomoc nevidomým lidem. Od té doby už toto zařízení vychovalo stovky speciálně vycvičených psů.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD
ŽánrMagazín