Rekonstrukce čerpací stanice vodárny v Braníku; Kamiony na Jižní spojce; Zvířecí hřbitov v Bohnicích; Kaštanová polévka

Obsah dílu

Přehrát vše
Ve stínu sv. Víta

Rekonstrukce čerpací stanice vodárny v Braníku

Jedno z mála vítězství staré industriální architektury - nákladná rekonstrukce čerpací stanice vršovické vodárny v Braníku. A pozor - nejde o chybu v místopisu: Samotná čerpací stanice byla od začátku svého fungování napojena na vršovickou vodárenskou věž, která vlastně taky nikdy nestála ve Vršovicích. To pouze vršovická obec potřebovala kdesi na kopci takové zařízení zbudovat. Psal se rok 1906.


Stavba nejprve zakázaná, po roce povolená

Stavbu nejdřív zakázal a pak po roce povolil - tak se zachoval stavební úřad Prahy 6, když rozhodoval o novém domě v památkově chráněné oblasti Bubenče.


Kamiony na Jižní spojce

Od 1. září na Spořilovské radiále ubude počet kamionů, místním se alespoň trochu uleví od hluku a emisí. Magistrát totiž rozhodl o změně vedení dopravy. Pouze v noci a ve směru od teplické dálnice k pražskému okruhu budou kamiony jezdit po Jižní Spojce, Barrandovském mostě a Strakonické ulici. Obráceným směrem bude Spořilovská radiála nadále průjezdná bez omezení.


Rozlivový plán Vltavy

Praha má poprvé v digitální podobě takzvaný rozlivový model Vltavy, který se bude každé dva roky aktualizovat. Je dostupný na webových stránkách magistrátu a vychází nejen z vybudovaných protipovodňových opatření, ale i ze zanášení koryta řeky a další výstavby podél břehů. Dokáže simulovat povodně o nejrůznější síle. Čerpat informace z něj může každý, vlastníci nemovitostí i investoři.


Zvířecí hřbitov

Jediný pražský zvířecí hřbitov funguje už čtrnáct let v Bohnicích. Je na něm pohřbeno 2200 nejrůznějších domácích zvířat, pochopitelně nejvíc je psů.


Dosušování písemností

Máme dosušeno! Právě tahle věta zazněla teď v polovině srpna z úst pracovníků Národního technického muzea. Ti se systematicky devět let věnovali vysoušení písemnosti, které v roce 2002 poničila v archivu karlínské invalidovny povodeň.


Hostivařská přehrada

Vydatné deště v předchozích týdnech částečně zkomplikovaly práce na odbahnění Hostivařské přehrady. Po jejím dně denně projedou dvě stovky nákladních aut. Na protihlukový val, který se buduje v Uhříněvsi, každý den odvezou více než 2000 kubíků bahna.


Výstava Jiřího Sozanského - Metropolis

Karlův most, chrám sv. Víta nebo Pražský hrad - takto ve velkém oslavuje matku českých měst malíř a sochař Jiří Sozanský. Velkoformátové obrazy a plastiky, které doplňuje kolekce grafik a kreseb z 60. a 70. let, stále ještě můžou obdivovat návštěvníci Muzea hlavního města Prahy v rámci výstavy s názvem Metropolis.


Letní seriál - Kaštanový krém

Další díl letního seriálu o pražských kulinářských specialitách - kaštanový krém.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST