Souhrn toho nejdůležitějšího, co se událo v Praze v uplynulých sedmi dnech.

Obsah dílu

Přehrát vše

Bezdomovci v Praze

Kamera Metropole strávila den a noc mezi pražskými bezdomovci. Příběhy lidí z ulice - jak se do současné situace dostali a jakou mají perspektivu? Loď Hermes jako největší nocoviště pro bezdomovce. Jejich další útočiště - centrum Naděje. Souhrnný pohled na život pražských bezdomovců v reportáži Petra Sojky.


Pel-mel zajímavostí

Láska z psychiatrické léčebny se šťastným koncem

Marcela a Pavel Panáčkovi - jejich společný příběh začal v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Oba se tu léčili, seznámili se na pracovní terapii a zamilovali se. Nakonec měli svatbu v barokním kostelíku ve starých Bohnicích. Jubilejní 100. výstava v galerii u Lékárníka v pražské psychiatrické léčebně v Bohnicích teď ukazuje právě tvorbu manželů Panáčkových.


Bydliště Praha

Fotografka Dana Kyndrová

Fotografka Dana Kyndrová si jako jedno ze svých témat zvolila pražské bezdomovce. Nejen v nejrůznějších oficiálních denních centrech, ale i v posledních brlozích na pražské periferii strávila s fotoaparátem mnoho měsíců. Výsledkem je unikátní kolekce několika set snímků, zachycujících lidi bez přístřeší a jejich bezprostřední svět. Známá autorka, která už vydala několik unikátních obrazových knih, ale fotí i mimo Prahu a mimo Českou republiku. Má široký záběr od frankofonní Afriky až po země na východ od našich hranic.


Ražba tunelů metra

Ražba metra A z Dejvické do Motola je z jedné třetiny hotová, konkrétně úsek z Vypichu do Motola, kde Metrostav razil dvoukolejný tunel. Ve směru do centra se teprve rubat začne a zcela novou technologií. Metrostav bude úsek od Vypichu k Dejvické kvůli nestabilnímu podloží razit raději ve dvou menších tunelech, navíc novým speciálním štítem, který je mnohem šetrnější.


Spory kolem zimního stadionu na Štvanici pokračují

Spory kolem zimního stadionu na Štvanici dál pokračují. Už minulý týden měl nájemce sportoviště vyklidit, dosud tak neučinil a magistrát nereagoval na jeho protinávrh. Celý případ by tak měl posunout až soud. Pokud rozhodne ve prospěch města, začnou jednání o budoucnosti legendárního zimáku.


Restaurátoři pokračují v práci na obrazech Slovanské epopeje

I tento týden pracovali restaurátoři ve Veletržním paláci na pěti obrazech Muchovy Slovanské epopeje.


Pozvánky na víkend

Pozvánky na víkendové akce v hlavním městě.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST