Kostičky - hravá encyklopedie pro předškolní děti

Klaun Kostkáč provází děti světem dospělých pomocí her, písniček, říkadel a dětské fantazie.

Malí diváci se dozvídají pro ně přijatelnou formou řadu informací, např. o řemeslech, ekologii, materiálech, zvířatech, rostlinách, základech společenského chování, dopravních pravidlech, apod.

Obrázky namalovala Šárka Váchová. Klauna Kostkáče hraje René Krupanský, ten také složil hudbu k seriálu, dokonce ji i nahrál a nazpíval s dětmi. Kamera: František Chmela. Natáčení zajišťovaly Marcela Amblerová, Johana Vejvodová a Dagmar Bautská. Kostkáče vymyslel a celý pořad napsal a režíroval Ivan Látal, v ČT mu s tím pomáhal dramaturg Milan Vacek.
Videoukázky: Bylo nebylo a Sklo (formát RealVideo)
Kostičky vyšly také na kazetách. Pro zájemce tu máme barevný obal na videokazetu ve formátu PDF. Klikněte na odkaz a zvolte "Uložit cíl jako...", soubor se stáhne k vám do počítače. Vytisknout jej můžete pomocí programu Adobe Acrobat Reader, pokud jej nemáte nainstalovaný, můžete si ho zdarma stáhnout od firmy Adobe.
Rádi se dozvíme připomínky - třeba co v Kostičkách chybí, jak se Vám líbí nebo nelíbí, co na ně říkají ti, kteří ještě nedokážou psát. Napište nám za ně: Milan.Vacek@ceskatelevize.cz