Jan se chystá do hrobu, Tomáš se stěhuje z domova, fotbalový klub nemá peníze – zas jeden obyčejný den u Horáků. Úsměvný seriál o složitém fungování moderní rodiny (2007). Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, C. Götz, J. Šulcová, J. Hraběta, J. Chromeček, H. Vagnerová, M. Prachařová, J. Komínek, M. Zeman, J. Prachař a další. Režie T. Krejčí a B. Arichtev

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Jan (I. Bareš) je v rekonvalescenci po infarktu, fotbalový klub Mládkov tedy vede Eda (C. Götz). Čeká se důležité finále. K opravdovému postupu jsou však zapotřebí peníze na rekonstrukci hřiště. Najde se sponzor? Eda vyhraje velké peníze na los, který dostal od Standy (J. Hraběta) k narozeninám. Co si koupí? Jan je přesvědčen, že dny jeho života jsou sečteny. Přes snahu všech z rodiny se chystá do hrobu. Tomáš (J. Chromeček) se rozhodl splnit slib, který dal Janovi – rozejít se s Evou (H. Vagnerová).

Obsah dílu

Jan je v rekonvalescenci po infarktu, FC Mládkov tedy vede Eda. Čeká je důležité finále. V zápase uspějí, ale aby opravdu klub postoupil do vyšší soutěže, potřebuje nákladnou rekonstrukci zázemí. Eda slaví narozeniny, dostane jako dárek los a na ten vyhraje. Touží po svém „autě snů“ a teď ho může mít. Soňa ale touží po exotické dovolené. Standa navíc naléhá, aby peníze dal na úpravu fotbalového hřiště. Eda si kupuje auto, ale stejný nápad měla i Soňa s Patrikem – chtěli, aby za vyhrané peníze splnili Edovi jeho sen. Nakonec se vše vyřeší – Eda prodá druhé auto Standovi a za utržené peníze opraví hřiště. Eda však překvapí i Soňu – zbylo také na její vysněnou exotickou dovolenou.

Z nemocnice přijde zpráva, že Jan je v pořádku, ale ten si myslí, že mu všichni jenom zatajují pravdu a připravuje se na smrt. Ondra zneužívá otcovy nemoci, aby obměkčil učitelku. Kuba to bere příliš vážně a rozhodne se natočit si video, aby měl na tátu památku. Ondra přemluví Jana k natáčení, ale ten objeví nahrávku, která vznikla nedopatřením a utvrdí se v přesvědčení, že všichni čekají jeho smrt. Rozhodne se, že alespoň na poslední chvíli bude svým dětem co nejlepším otcem.

Tomáš se rozhodl splnit slib, který dal Janovi a rozejít se s Evou. Eva nechápe, co se s ním děje. Tomáš si nechá poradit od Patrika, jak to má Evě zdůvodnit. Eva zpočátku nechápe, rozhodne se najít pro sebe a Tomáše byt, aby nebyli Janovi na očích, když mu jejich vztah vadí. Tomáš jí ale vyhýbavě odmítá, Eva se nakonec naštve a jejich vztah končí. Tomáš se rozhodne odstěhovat ke Standovi, aby si s Evou nebyli tak na očích.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST