Luciin portrét způsobí žárlivost. Kristýna přinutí Tomáše k chlapskému kroku. A jestlipak bude mít Patrik sestřičku? Úsměvný seriál o složitém fungování moderní rodiny (2007). Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, C. Götz, J. Šulcová, J. Hraběta, J. Chromeček, H. Vagnerová, M. Prachařová, J. Komínek, M. Zeman, J. Prachař a další. Režie T. Krejčí a B. Arichtev

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Za Lucií (L. Benešová) přijíždí starý známý, malíř Felix. Přináší jí její vlastní akt, což Jana (I. Bareš) opět přivede k žárlivosti. Tomášovi (J. Chromeček) se ozývá Markéta (J. Bernášková) a chce se s ním sejít. Kristýna (K. Šildová) vymyslí ďábelskou lest, která má přinutit Tomáše k rozhodnutí. Soňa (N. Boudová) je rozněžnělá z Patrikových (J. Prachař) narozenin. Ale místo slavnostní večeře, kterou nachystala, se Eda (C. Götz) dívá na fotbal a Patrik uteče na oslavu s kamarády. Soňa si začne pohrávat s myšlenkou druhého dítěte, myslí i na adopci. Bude to holčička, nebo chlapeček?

Obsah dílu

Za Lucií přijíždí Felix, bývalý přítel. Přináší jí její vlastní akt, což Jana opět přivede k žárlivosti.

Tomášovi se ozývá Markéta a chce se s ním sejít. Ale Kristýna přivede Evu ke lsti, aby si musel Tomáš vybrat mezi Markétou a právě Evou. Předstírá před ním, že ten samý den, kdy má rande s Markétou, jde Eva pózovat nahá pro Felixe. Standa vyslechne Evin telefonát s Felixem a přinutí Tomáše, aby ji sledoval a hlídal. Tomáš vtrhne do Felixova ateliéru, kde už Eva pózuje nahá, a doslova ji vynese ven. Eva mu ale v návalu zlosti naznačí, že to všechno udělala schválně. Tomáš jí řekne, že mu zkazila nejen rande s Markétou, ale celý život a že jí má plné zuby. Před odchodem z ateliéru Tomáš poničí nějaké obrazy. Felix jej udá na policii. Policisté přijízdějí Tomáše vyslechnout domů a tak se vše dozví celá rodina. Eva vyzradí Janovi, že vše udělala pro to, že Tomáše miluje. Jan se vyděsí a stejně jako kdysi Tomáše tak i Evu teď nutí, aby se „odmilovala“, protože jsou sourozenci. Díky Lucii Felix stáhne své obvinění proti Tomášovi.

Soňa je rozněžnělá z Patrikových narozenin. Ale místo slavnostní večeře, kterou nachystala, se Eda dívá na fotbal a Patrik uteče na oslavu s kamarády. Soňa si začne zahrávat s myšlenkou druhého dítěte, myslí i na adopci. Eda je upřímně vyděšen. Když se pro myšlenku adopce nadchne i Lucie, vyděsí se i Standa, který je rozhovoru žen přítomen. Když má přijít sociální pracovnice na pohovor k Procházkovým, sehrají Patrik, Eda a Filip divadlo. Filip přivede opilého Patrika a když ho Soňa ukládá do postele, Eda sociální pracovnici naznačuje, že Patrik pije a kouří a Filip představuje Edu jako alkoholika. Patrik to ale nevydrží a Soně vše prozradí. Když Eda pozve znovu sociální pracovnici, aby vše napravil, Soňa předvede to samé divadlo, co on: říká, že ji Eda bije a že chodí denně do hospody. Pracovnice odejde a přijde – dívka z donáškové služby s jídlem! Patrik chce oslavit své narozeniny – tentokrát s oběma rodiči.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST