Ženská na place – hůl do ruky! Brýle na nose – vůdcův konec! Patrik a Eva – malér na spadnutí! Úsměvný seriál o složitém fungování moderní rodiny (2007). Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta, J. Bernášková, H. Vagnerová, M. Prachařová, J. Chromeček, J. Prachař, C. Götz, J. Komínek, M. Zeman a další. Režie T. Krejčí a B. Arichtev

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Filip (M. Zelenka) při vyměňování žárovky spadne ze štaflí a zlomí si obě ruce, takže nezbývá, než hledat pomocníka do hospody. A tak se stane, že osud na Jana (I. Bareš) přichystá pokušení vpravdě ďábelské. Vydrží? Nebo bude mít před Lucií (L. Benešová) tajemství? Eva (H. Vagnerová) stále pokukuje po Tomášovi (J. Chromeček), ale je to pohled smutný. Nic netušící Patrik (J. Prachař) se tváří naopak šťastně, protože se domnívá, že s Evou chodí. Příliš dlouho už ale tahle hra nevydrží. Ondra (J. Komínek) má skutečné problémy se zrakem a potřebuje brýle. Úplně právem se ale bojí, že vše, co naučil své kamarády, se teď obrátí proti němu. Kdo jinému jámu kopá… Naše hrdiny také čekají dva rozchody a jeden návrat.

Obsah dílu

Filip při vyměňování žárovky spadne se štaflí a zlomí si ruku, takže nezbývá, než hledat pomocníka do hospody. Na inzerát se hlásí nejrůznější individua. Samozřejmě zvítězí Daniela – krásná číšnice. Eda si Jana dobírá, že by o ní neměla vědět Lucie, aby nežárlila. Daniela skutečně na Jana zaútočí a ten má co dělat, aby odolal. Najde jí raději místo v jiné kavárně.

Eva stále pokukuje po Tomášovi, ale je to pohled smutný. Patrik se nic netuše tváří naopak šťastně, protože se domnívá, že s Evou chodí. Pro ni je to jen zastírací manévr vůči Tomášovi. Patrik je naopak šťastný a navrhne, aby šli všichni čtyři i s Markétou na večeři. Tomáš odmítne. V restauraci se ale Patrik s Evou potkají se Soňou a Edou. Eda není příliš taktní a stejně jako Patrik se tváří, že jejich vztah s Evou je velmi vážný. Eva to už nevydrží a řekne Patrikovi, že ho nemiluje.

Ondra má skutečné problémy se zrakem. Potřebuje nové brýle. To by jej ale úplně znemožnilo v partě. A tak požádá Terezu o pomoc při lékařské prohlídce zraku. Tereza jej však zradí, a tak Ondřej dostává předpis na nové brýle. To ale také znamená, že při dalším rozřazování na basket je Ondra mezi těmi, kteří sedí na lavičce a které do družstva nikdo nechce. Stane se mu najednou to samé, co on dělal svým brýlatým spolužákům doteď – je šikanován a dokonce svými vlastními kamarády, které on sám takovému chování naučil.

Markéta se rozchází s Tomášem. Tomáš jí dá na památku tričko s nápisem Carpe Diem. Stejné tričko kupuje i Patrik Evě a je nasnadě, že se obě sejdou ve škole ve stejném oblečení.

Lucie se vrací z Londýna.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST