Co znemožní setkání Jana a Lucie? Eda a Soňa se perou o Horákovic rodinu. A Tomáš stále miluje Markétu… Úsměvný seriál o složitém fungování moderní rodiny (2007). Hrají: I. Bareš, L. Benešová, N. Boudová, J. Šulcová, J. Hraběta, J. Bernášková, H. Vagnerová, M. Prachařová, J. Chromeček, J. Prachař, C. Götz, J. Komínek, M. Zeman a další. Režie T. Krejčí a B. Arichtev

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Klobásy a jedlá soda znemožní Janovi (I. Bareš), aby opět obejmul Lucii (L. Benešová) na londýnském letišti. Kdo je ale ten elegantní muž, který stojí nebezpečně blízko Lucie? Záhada, kterou odnáší letadlo zpět do Prahy… Eda (C. Götz) se Soňou (N. Boudová) dostávají na starost dočasně osiřelé Horákovic děti. Soňa rozhodne, že se do jejich domu na nezbytnou dobu nastěhují, aby je měli pod dohledem. Tomáš (J. Chromeček) se schází s Markétou (J. Bernášková) a Eva (H. Vagnerová) to nese se stále větší nelibostí. Takže když se Patrik (J. Prachař) začne chovat, jako by s ní chodil, Eva to nevyvrací. Chce, aby Tomáš žárlil.

Obsah dílu

Lucie je stále v Anglii a Janovi se stýská. Rozhodne se, že pojede za Lucií, ale přemluví Standu, aby jel s ním. K překvapení obou se k nim ovšem přidá také Zdena. Standa ovšem přibalí do svého kufru na cestu větší množství klobás, a tak je hned na Londýnském letišti zadrží celníci a podrobí je kontrole. Při té objeví u Jana lahvičku s jedlou sodou a pojmou podezření, že jde o drogy. Po ponižující prohlídce sice zjistí, že se mýlili, ale oba podezřelé – Standu i Jana – vracejí zpátky do Prahy. Jan vidí při odchodu Lucii jenom za skleněnou stěnou a zahlédne s ní také elegantního neurochirurga Johna, který v něm vzbudí nepříjemné tušení...

Eda se Soňou dostávají na starost rodinu Horákových po dobu Janovy nepřítomnosti. Soňa rozhoduje, že se do jejich domu na nezbytnou dobu nastěhují, aby měli děti lépe pod dohledem. Oba mají ovšem rozdílné představy o správném chodu domácnosti, a tak se dohodnou, že se budou po dnech střídat ve „velení“. Eda se během „svého“ dne snaží předvést, že dokáže být dobrým otcem. Rozhodne se, že se před Soňou jako učitelkou zastane Ondřeje, kterému, jak věří, ve škole křivdí. Dohlíží na něj, aby správně cvičil na flétnu a podporuje ho v tom za každou cenu. Přestože se Edovi situace občas vymyká z rukou, nakonec všechno zvládne se ctí, také Ondra ve zkoušce hry na flétnu projde.

Tomáš se schází s Markétou, jiskří to mezi nimi a Eva to nese se stále větší nelibostí. Náhodou (a nevědomky) se ovšem před Soňou prozradí, že Tomáš má vztah s Markétou a také to, že Patrik se dvoří Evě a Soňa začíná být obezřetná. Na rovinu pak varuje Tomáše s Markétou, že by neměli ve svém vztahu pokračovat. Markéta jí dává za pravdu a Tomášovi domlouvá, aby vztah skončili. Soňa Tomáše utěšuje. Patrik s Evou se trochu „zapomněli“ při sledování videa, Patrik si to vysvětluje příliš vážně a chová se, jako by s Evou chodil. Eva to nevyvrací, chce aby Tomáš žárlil.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2007
 ST