Svatba následníka britského trůnu prince Williama z Walesu a Kate Middletonové

ČT24 jako jediný český program nabízí v pátek 29. dubna od 09:00 do 15:00 přímý přenos svatby následníka britského trůnu prince Williama z Walesu a jeho partnerky Kate Middletonové. Živě ho mohou diváci sledovat také na webových stránkách ČT24.

Tvůrci speciálu spolu s moderátory Hanou Scharffovou a Tomášem Šponarem nabídnou divákům přímý přenos ze slavnostně vyzdobeného Londýna a především ze svatebního obřadu, který vyvrcholí ve Westminsterském opatství v chrámu svatého Petra. Atmosféru královské svatby už týden na místě sleduje zvláštní zpravodaj ČT Martin Řezníček, který bude informovat o aktuálním dění. Svůj prostor dostanou i diváci – jejich názory pomocí sociálních sítí zprostředkuje Bohumil Vostal.

ČT24 se podařilo získat exkluzivní tematické reportáže BBC o královské rodině: V osobních portrétech přiblíží následníka trůnu, jeho nevěstu, nejbližší příbuzné a přinesou i řadu zajímavostí z Buckinghamského paláce. Neobvyklý divácký zážitek umocní také atraktivní hosté v televizním studiu. Jindřich Forejt, ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky, je uznávaný expert protokolu, ale jeho největší vášní jsou královské rody. Přiblíží nejen vazby evropských šlechtických rodin, ale také okomentuje jednotlivé pozvané hosty. O vztazích Britů ke královské rodině bude mluvit publicista Alexander Tomský a novinář David Vaughan. Poměr britské vlády ke královské rodině a mezinárodní vztahy vysvětlí politolog z Metropolitní univerzity Praha Bořivoj Hnízdo. Na okolnosti a souvislosti anglikánského obřadu se zaměří starokatolický kněz Petr Jan Vinš a John Vavrick Yates z Anglikánské církve.

Stopáž180 minut
Rok výroby 2011
 P