ČT1 neděle 27. 9. 2009 18:10

Škola Na Výsluní

Předchozí díl další díly
Stopáž: 26 minut
Rok výroby: 2006
ST 

Zajímavosti z natáčení

Točilo se od 1. 8. 2006 do konce února 2007 v Ratajích nad Sázavou, dále v obcích Osnice, Kocanda, Měchenice a na některých místech v Praze.

Natáčet seriál s dětmi je vždy složitá a křehká záležitost. V seriálu Škola Na Výsluní režisér Balajka pracoval se 14 dětmi, z toho nejmladší holčičce Míše Mrnkové (hraje Aničku) bylo 8 let, nejstaršímu teenagerovi Vladimíru Vergašovi 16 let (hraje Silana Radojčiče).

V každém seriálu od manželů Pelantových se vždy uplatní zvířátka. V Ranči U Zelené sedmy to byly kozy, pes Dáreček a kočka Placka, v Hraběnkách kachny a pes Šousták. Pro Školu Na Výsluní sháněli hlavní televizní dodavatelé ochočených zvířecích „herců“ V. Čahoj - V. Tomšovský kočky, hada, papouška, koně a zcela atypicky osla.

Teplý podzim a mírná zima způsobily komplikace produkci. Protože při natáčení byla zapotřebí klouzačka a protože letos nebyl ani mráz, ani sníh, muselo se improvizovat. Klouzačku byla vyrobena z linolea, kvůli správnému skluzu natřeného mokrým mýdlem.

Budova seriálové škola Na Výsluní je opravdu původně školní budova, která stojí na kopečku v Ratajích nad Sázavou. Dnes je v přízemí bývalé školy mateřská škola, v prvním patře sídlí velice ochotný a vstřícný starosta obce V. Kubát, který televiznímu štábu hodně pomohl. Hodně návštěvníků Ratají nad Sázavou si všimlo, že na tamější škole je opravdu štukový nápis Na Výsluní. Televizní štukatéři zakomponovali písmena nad vchod školy tak citlivě (i s potřebnou patinou), že vypadají, jakoby by tam byla odjakživa.

reklama
Edice ČT
  • Škola Na Výsluní
    Škola Na Výsluní není jenom nový seriál ČT, ale také nová kniha Edice ČT.

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1336