Již popáté přivítá Aleš Cibulka umělce, politiky, vědce, podnikatele, studenty i "obyčejné diváky“, pro které je věda vzdáleným pojmem, aby blahopřáli k udělení cen Česká hlava za největší vědecké objevy a výzkumy v loňském roce. Účinkují: M. Dejdar, S. Postlerová, L. Bílá, P. Kolář, E. Pilarová, V. Hron, P. Janů, J. Náhlovský, J. Mladý, D. Šinkorová, M. Bürger, ABBA Stars a The Backwords. Režie F. Polák

Již popáté se sejdou špičky vědecké, společenské a politické, aby předaly ceny českým vědcům za objevy, které pomohly zlepšit náš svět i život. Nebude to ovšem suchá nuda! Vědci si dali za úkol tento večer věnovat nám, „obyčejným smrtelníkům“, kterým vědu zprostředkovali chemikáři a fyzikáři na základních školách a na školách středních se mnozí z nás už vědě snažili vyhnout obloukem. Z pokusů, které pro nás tvůrci pořadu připravili, možná vyplyne, že jsme neudělali až tak dobře, protože věda opravdu může být zábava. Jen si vzpomeňte, jak veselo bylo, když se figurantem při jednom z pokusů minulý rok stal režisér Zdeněk Troška!

Jména vítězů jednotlivých kategorií budou až do poslední chvíle opředena tajemstvím v zapečetěných obálkách. Ale kdo si odnese cenu nejvzácnější – Národní cenu vlády České republiky Česká hlava – to už prozradit můžeme. Laureátem pro letošní rok je matematik prof. RNDr. Jaroslav Kurzweil, DrSc., Dr.h.c. z Matematického ústavu AV ČR.

Stopáž71 minut
Rok výroby 2006
 P ST 4:3
ŽánrZábava