S Planetou věda do adršpašsko-teplických skal. Čeští speleologové tu objevili asi největší pískovcový jeskynní systém ve střední Evropě. Vydejte se s námi na dobrodružštví do temných soutěsek.

Vydejte se tam, kam lidská noha ještě nevkročila. Planeta věda Vás vezme na vzrušující cestu do temných soutěsek a roklí adršpašsko-teplických skal. Čeští speleologové tu objevili největší pískovcový jeskynní systém ve střední Evropě. Dali mu jméno Poseidon. Je to celkem asi 30 km chodeb, jesknyní, puklin, soutěsek a hlubokých roklí. Cesta skrz labyrint představuje neuvěřitelné dobrodružství. Štáb Planety věda se zařadil mezi jeho první návštěvníky. Uvidíte svět, na jehož počátku stály geologické procesy v dávné minulosti, vrátíme se až do doby, kdy se formovaly Alpy. Tajemným podsvětím Vás provede Vladimír Kořen a jeho host, speleolog, Roman Mlejnek.

Týdeník Planeta Věda nabízí každý týden informace o nejnovějších výzkumech, studiích a poznání světa. Zaměřuje se především na přírodní vědy. Právě příroda skýtá ve vědě často nečekané souvislosti a nová překvapení. Planeta Věda vnímá také zranitelnost moderní civilizace, která vyplývá právě z naší neznalosti a kombinace často unikátních souvislostí. Planeta Věda proto zobrazuje každý jednotlivý problém z několika úhlů.
Témata: zemětřesení, tajemné záblesky z vesmíru nebo agresivita virů a bakterií. V pořadu nechybí ani vědecká historie. „Planeta Věda“ je virtuální svět stvořený grafiky České televize. Trochu připomíná naši Zemi. Do světa, který je na hranici poznaného a představ, můžete vyrazit v premiéře každou neděli v 18:33 na programu ČT24.

E-mail: planetaveda@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3