Přímý přenos z vyhlášení cen Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony loňského roku. Slavnostním večerem v Národním divadle provází Antonín Procházka. Režie J. Adamec

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Slavnostní udílení již třináctého ročníku Cen Thálie 2005, které vyhlašuje Herecká asociace, se uskuteční v historické budově Národního divadla v Praze a proběhne v těchto čtyřech kategoriích: činohra, opera, balet a ostatní tanečně dramatické výkony a opereta, muzikál a ostatní hudebně dramatické výkony, a to zvlášť za mužský a ženský umělecký jevištní výkon.

Na návrh odborné poroty pro oblast činohry bude udělena i cena mladému umělci – umělkyni, kteří v daném roce dosáhli 33 let. Další tři Ceny Thálie budou rovněž přiznány za celoživotní mistrovství v oblasti dramatického umění (činohra, balet, opera). Může být udělena i „Zvláštní cena Kolegia“ za mimořádný umělecký přínos českému divadelnímu umění.

Ceny Thálie 2005 budou v kategorii činohra předávat Vanda Hybnerová a Boris Rösner, v oblasti operního umění Katarina Jorda Kramolišová a Peter Straka, muzikálové ceny odevzdá Daniela Šinkorová a Dušan Vitázek a v kategorii balet a pantomima Zuzana Susová a Michal Štípa. Slavnostním večerem Ceny Thálie 2005 Vás bude provázet Antonín Procházka.

Stopáž81 minut
Rok výroby 2006
 L 4:3
ŽánrZábava