Už tři městské části v Plzni usilují o svoji samostatnost. Radobyčice, Koterov a Roudná nechtějí, aby nadále spadaly pod správu určených městských obvodů. Ty se podle nich nezajímají o problémy občanů a neřeší je. Zájem o samostatnost přinutil komunální politiky jednat.

I když s odtržením těchto částí nesouhlasí, připouští, že se oddělení v budoucnu zřejmě neubrání. Co přinese případné větší roztříštění Plzni a jejím obyvatelům? To je téma pro plzeňského primátora Miroslava Kalouse. Naopak politici v Brně mluví o jevu zcela opačném, tedy o slučování městských částí. Zatím je tato myšlenka jen v rovině teoretických úvah či přání. Proč tomu tak je a jak by se mohla situace změnit, vysvětlí redaktor Lidových novin Miloš Šenkýř.

Oblasti, které na jaře postihly povodně, teď zřejmě čeká boj s komáří kalamitou. Na Břeclavsku a Hodonínsku už letecké postřiky začaly, na jihu Čech se chemie dostala ke slovu až dnes. Stále jsou ale v těchto regionech místa, kam postřik nepronikne. Právě o nich bude mluvit v Regioench ČT24 Oldřich Šebesta ze Zdravotního ústavu.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3