Několik desítek vlakových nádraží změní svoji podobu. Z omšelých a nevábných budov by měla vzniknout pro cestování „přátelská“ místa.

České dráhy totiž chtějí rozšířit projekt živá nádraží o další menší železniční stanice. Tento záměr představily na mezinárodních stavebních veletrzích v Brně. Kdy skutečně pocítíme na vlastní kůži příjemnou atmosféru nádražních budov ve velkých i menších městech? To je téma pro náměstka generálního ředitele Českých drah Jiřího Koláře a Martina Hamšíka, zástupce společnosti Grandi Stazioni, která má v České republice na starosti revitalizaci vlakových nádraží v Karlových Varech a Mariánských Lázních.

Ve středečních Regionech ČT24 se vydáme také do zámku ve Valticích. Specialisté tam začali opravovat vzácný obraz. Jedná se o velkoplošný portrét císařské rodiny, který posledních 13 let ležel namotaný na dřevěném válci. A právě to památku z 18. století poškodilo. O budoucnosti vzácného portrétu bude mluvit Marta Sedláková, vedoucí oddělení hradů a zámků Národního památkového ústavu v Brně.

Regiony a kraje České republiky v kompletním zpravodajském přehledu. Pohled do krajů i obcí, problémy místních samospráv, témata mimo „velkou“ politiku. To jsou Regiony ČT24, podrobná sonda do českých, moravských a slezských končin. S bohatým obrazovým materiálem, s reportéry na místě, rozhovory a živými vstupy.

Premiéra každý všední den ve 20:33 na ČT24.

E-mail: regionyct24@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3