Ačkoli život běží rychle kupředu, každý z nás se rád občas zastaví a zavzpomíná na to hezké, co prožil. Setkají se dnes hrdinové vzpomínek? Miloš, Míla i Marek doufají, že ano! Uvádí Ester Janečková. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 22. 2. 2017
Video není k dispozici

Miloš

Miloš, ač v důchodovém věku, je velmi aktivní. Má spoustu koníčků, na které neměl dříve čas a které odkládal na „později“. Patří mezi ně hudba, provází jej od dětství až doteď. Nikdy ale nebyl sólistou a díky muzice poznal během života mnoho kamarádů. Nejčastěji však vzpomíná na dobu, která patřila k bezstarostné v jeho životě. Je to období prožité v tanečním orchestru Orfeus. Co na tom, že to byla doba základní vojenské služby. Muzicírování smazalo všechny povinnosti. Co asi dělají „kluci“, kterým je už dnes skoro sedmdesát? Miloš na ně myslí už dlouho a usoudil, že čekat na náhodu, že se možná setkají, už spoléhat nechce.


Míla

Míla je velká optimistka. Po mnoha nepříjemných zkušenostech z předchozího života se usadila a s partnerem vychovávají tři děti. Už mnohokrát si ověřila, že jediné, na co má v životě cenu vsadit, je zdraví a vztahy s blízkými. Ráda by to řekla i svému strýci Láďovi, o kterého přišla kvůli konfliktu v rodině. Jako mladistvá situaci neřešila a až dnes pochopila, jak zbytečné je pokazit si vazby, zejména když se jí konflikt netýkal. Svého strýce jako dítě milovala a chce ho do svého života vrátit.


Marek

Marek je sympatický padesátník. Žije na Moravě, ale vyrostl v Praze a prožil zde mnoho let. Poslední roky se mu často zdává o místě, kam jako student chodíval na brigádu a kde se mezi tehdejšími zaměstnanci cítil velmi dobře. Pražané si možná pamatují mléčný bar Galaxy na Václavském náměstí, kde mívali skvělou točenou vanilkovo-jahodou zmrzlinu za 1,40 Kč a kde vůně koktejlů a chlebíčků lákala dovnitř všechny kolemjdoucí. Atmosféru podniku však nevybudují jen dobré chlebíčky nebo dorty, ale především vlídný a milý personál. Marek před třiceti lety řešil velký osobní problém a svým kolegům by po letech rád projevil vděk a dozvěděl se, jak se celé roky měli. Byla parta z mléčného baru opravdu tak skvělá?


Stopáž58 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrZábava