Dobrá čtvrť II

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15  
Sdílet
| Poslat odkaz
Hana MaciuchováHana Maciuchová: „Scénáře Lucie Konášové mám ráda“

Jaké byly vaše první pocity, když jste si přečetla scénáře Dobré čtvrti?

Přestože v Dobré čtvrti hraji postavu, která je okrajová, řekla jsem si, že stojí za to. Scénáře Lucie Konášové mám ráda. Ani tyto nebyly výjimkou.

V Dobré čtvrti hrajete velmi svéráznou dámu s osobitými názory na život. Máte s ní něco společného?

Věk. Jinak rozhodně nemám její vehemenci, nápady a dokonce ani podobné potřeby. Troufám si tvrdit, že její životní pohnutky by mě vyčerpávaly.

Čím je vám postava kamarádky Aleny sympatická, čím naopak nikoli?

Sympatické na této obstarožní energické dámě je to, že nic nevzdává. Omlouvám se, ale na druhou část otázky vám neodpovím. Nebudu svlékat svou roli. To ponechám divákům, aby si vytvořili svůj názor sami.

Pěstujete vy sama kamarádské vztahy z mládí? Co pro vás znamenají?

Klikněte pro větší obrázekZnamenají pro mě zásadní pocit blízkosti, důvěry a porozumění. S kamarádkami z osmiletky a gymnázia se známe půl století. Nesetkáváme se často, jen párkrát do roka, ale přesto s nimi cítím silnou sounáležitost. Máme se rády a spojují nás živé vzpomínky. Tahle setkání svědků společného času korigují mojí paměť. S přítelkyněmi společně probíráme současnost, děti, vnuky, práci a musím přiznat, že jsou to mé směrodatné kritičky.

Jak vzpomínáte na herecké partnerství s Janou Preissovou?

Právě partnerství s Janou byl jeden z důvodů, proč jsem roli Aleny Fleissigové přijala.

Proč by se měli diváci dívat na Dobrou čtvrť?

Klikněte pro větší obrázekNa tyhle otázky nerada odpovídám, protože ctím tajemství věci, která vznikla. Ten seriál už své diváky má a doufám, že druhá řada bude pokračovat stejně úspěšně a lidé zůstanou seriálu nakloněni. Pokud přibudou diváci noví, bude to jen dobře.

Na kterou svou seriálovou postavu vzpomínáte nejraději?

Strašně nerada role favorizuji. Ani teď nedokážu jmenovat jednu jedinou. Všechny jsem měla ráda už jenom proto, že jsem s nimi zažila kus života.

Bydlíte v dobré čtvrti?

Svou čtvrť hodnotím na základě svých praktických potřeb kladně. Ano. Bydlím v dobré čtvrti.

Jsou pro vás sousedské vztahy důležité?

Se svými sousedy se míjím, protože mám úplně jiný životní režim, než oni. Pokud ale volám S.O.S., jsou vždy tak laskaví, že se mě ujmou a pomohou mi. To samé mohou samozřejmě očekávat i ode mne.

Alena Fleissigová je poměrně nekompromisní dáma. Co vy a kompromisy?

Klikněte pro větší obrázekMěla jsem své životní ideály, kterým jsem dlouho věřila a dlouho jim sloužila. Ale je fakt, že s postupem času je člověk s kompromisy konfrontován. Já se jim dodnes bráním a nemám je ráda ani v práci ani v osobním životě.

Dobrá čtvrť je hlavně o mladých lidech? Chtěla byste být dnes mladá?

Klikněte pro větší obrázekMladí mají dnes něco, o čem se nám tehdy mohlo jenom snít. Dnešní otevřený svět je tak lákavá záležitost, že jim skoro závidím. Učila bych se jazyky a využívala všechny možnosti, které se nabízejí. Když se ale na věc podívám z hlediska své profese, tak mladým hercům rozhodně nezávidím.

Rozhovor zpracoval Jiří Nedvídek

Stopáž: 56 minut – Rok výroby: 2008 – P  ST
Žánr: Seriál | Pro děti a mládež
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.