Poslední velký případ šéfinspektora Clouseua v neopakovatelném podání Petera Sellerse. Britsko-americký film (1982). Dále hrají: D. Niven, J. Lumleyová, H. Lom, Capucine, B. Kwouk a další. Režie Blake Edwards

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Opět jednou, již potřetí!, byl v Lugaši, malém státečku na Středním východě, ukraden jeden z nejvzácnějších diamantů světa. Kdo jiný by se mohl ujmout pátrání po něm, než muž, který jej již dvakrát našel a vrátil původnímu majiteli? A inspektor – pardon, nyní již šéfinspektor! – Clouseau se vydává na svůj poslední velký lov. Tentokrát neomylně zamíří přímo do Londýna. Neboť za touto krádeží pochopitelně nemůže stát nikdo jiný, než Sir Charles Litton, známý ve světě zločinu jako nepolapitelný Fantom.

Šesté pokračování bláznivých dobrodružství „geniálního nešiky“ inspektora Clouseua je věnováno památce Petera Sellerse, který zemřel 24. července 1980. Bylo totiž natočeno až po jeho smrti a je vlastně umnou mystifikací. Vzniklo převážně sestřihem nepoužitých sekvencí a variací scén z předcházejících dílů.

Film uvádíme s původním českým kinodabingem z 80. let (dialogy a režie českého znění Marie Fronková, v hlavních rolích českého znění Stanislav Fišer, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Eva Hudečková, Jan Přeučil, Petr Pospíchal, Květa Fialová a další).

* 8. 9. 1925

† 24. 7. 1980


Originální názevTrail of the Pink Panther
Stopáž93 minut
Rok výroby 1982
 ST HD
ŽánrFilm