Petr Skoumal a hosté

Známý skladatel, textař a instrumentalista, od jehož smrti uplynulo minulý týden pět let, hraje své skladby v Paláci Akropolis (1998). Spoluúčinkují: J. Vodňanský, P. Skála, O. Nejezchleba, J. Zelenka, L. Šonka, M. Potoček a J. Veselý. Kamera J. Hruša. Režie R. Vodrážka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Skladatel, textař a instrumentalista Petr Skoumal (1938–2014) hraje své skladby v Paláci Akropolis ze svých různých tvůrčích období. Spoluúčinkují Jan Vodňanský, Pavel Skála, Olin Nejezchleba, Jiří Zelenka, Lubor Šonka, Milan Potoček a Jiří Veselý.

V šedesátých letech minulého století vrcholila jeho spolupráce s Janem Vodňanským na pražských scénách, která však byla přerušena normalizací. Petr Skoumal oslavil příchod Sametové revoluce monumentální písní Neopouštěj nás (Svatý Václave).

Velmi významná byla jeho tvorba pro film a televizi. Napsal hudbu například k snímkům Srdečný pozdrav ze zeměkoule, Nejistá sezóna, Jára Cimrman ležící, spící, Svatební cesta do Jiljí, Rozpuštěný a vypuštěný i k večerníčkům Maxipes Fík, Bob a Bobek, …A je to!.

Komponoval hudbu pro mnohé hudebníky, několik let působil jako člen kapely Etc… Vladimíra Mišíka, dlouhodobě spolupracoval například s Michalem Prokopem (složil například píseň Kolej Yesterday). Vystupoval i v dětských představeních v Divadle v Dlouhé.

Zemřel po dlouhé nemoci 28. září 2014 v pražské nemocnici ve Střešovicích.

Petr Skoumal
hudebník

Petr Skoumal

* 7. 3. 1938

† 28. 9. 2014


Stopáž58 minut
Rok výroby 1999
 4:3
ŽánrHudba