Největší hity 60. a 70. let ve stylovém podání T. Hanáka, F. Skály, A. Najbrta, L. Vychodilové a Malého tanečního orchestru uvádíme u příležitosti půlstoleté existence Divadla Sklep (1998). Kamera A. Šopov. Režie M. Caban

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Malý taneční orchestr (MTO) Universal patří řadu let k oblíbeným českým hudebním tělesům a pouze jeho diskriminace v komunistické éře zabránila, aby ho poznala širší veřejnost. Soubor se proto uchýlil do poloilegality, kde si své oficiální zneuznání kompenzoval kopírováním svých úspěšnějších kolegů, a to jak orchestrů a hudebních skupin, tak i jednotlivých superhvězd televizní obrazovky v období normalizace.

Po listopadu 1989 vycítil MTO svoji životní šanci na Silvestrovském plese Občanského fóra, kde se orchestr manifestačně vyfotografoval s Václavem Havlem. Následovaly první velké koncerty, nahrávky ve studiích, letenky, hotely, rozhovory, koncertní šňůra po bývalé NDR (Cottbus – Putbus), jejíž výtěžek byl věnován na novou bicí soupravu Františka Skály. Vystoupení navštívilo 60 000 nadšených posluchačů v Alma Atě, kde si s MTO zazpívala i Alla Pugačevová.

Záznam koncertu v pražském Paláci Akropolis přináší výběr toho nejlepšího z „nejstrašlivějších“ skladeb poválečné historie s důrazem na 70. a 80. léta. S hudebními nástroji a za mikrofony se vám představí přední pražští výtvarní umělci Zdeněk Lhotský, František Skála, Aleš Najbrt, virtuosové Jiří Podzimek, Roman Fojtíček a Luděk Politka, herečka Lenka Vychodilová, Jiří P. Burda, Tomáš Hanák a Jiří Macháček – Dr. Vinetů. V hudebním programu uslyšíte v lehké nadsázce mj. Kanoe pro dva, Je po dešti, Země líbezná, Proveďte mě Prahou, Korunou si hodím a Jsou dny, kdy svítá o něco dřív.

Stopáž58 minut
Rok výroby 1998
 4:3
ŽánrHudba