Zlatý Ámos je anketa o nejoblíbenějšího učitele ČR. Kandidáty do ní mohou nominovat pouze žáci základních a středních škol. Do tohoto, již 24. ročníku, bylo nominováno 78 pedagogů. Přes regionální kola a semifinále jich do finále postoupilo šest.

Ámosovská koruna je zatím na Základní škole ve Dvoře Králové nad Labem, kde o ní pečuje Zlatý Ámos 2016 Jan Flídr. V pátek 24. března 2017 ji bude muset předat svému nástupci. Může to být Radka Dlabalová ze ZŠ Rokycany, Hana Kolpaková ze ZŠ Miloše Šolleho v Kouřimi, Lukáš Lis ze ZŠ Soběslav, Pavel Novák ze ZŠ a MŠ Kameničky, Alena Šedivá z Gymnázia Pierra de Coubertine v Táboře nebo Michal Zajíček ze ZŠ Stěbořice.

Finalisty a jejich žáky čeká ve finále několik soutěžních úkolů. Mimo jiné musí předvést krátké společné vystoupení se svými žáky a zároveň svým samostatným vystoupením zaujmout porotu a diváky.

V 16:00 poroty rozhodnou. Dospělá porota uděluje titul Zlatý Ámos 2017, dětská porota, složená ze zástupců škol finalistů, uděluje titul Dětský Ámos 2017.

A kdo získá korunu Ámos sympaťák 2017, o tom můžete rozhodnout i vy. Stačí se zúčastnit hlasování na ČT :D – decko.ceskatelevize.cz/zlaty-amos-2017. Hlasovat můžete do 24.3. do 12 hodin.

Stopáž147 minut
Rok výroby 2017
 L
ŽánrZábava